Komputer klatkuje po chwilowej bezczynności

Witam.

Mam problem, jak w temacie mój komputer mający około dwa lata zacina się po chwilowej bezczynnośći. Problem pojawił się nagle jakieś 2 miesiące temu. Obraz klatkuje, ale z dźwiękiem jest wszystko wporządku.

Najdziwniejsze jest to, że po poruszeniu myszką czy wciśnięciu klawisza na klawiaturze zaczyna funkcjonować normalnie lecz sytuacja się powtarza po kolejnym okresie bezczynnośći (około półtorej minuty).

Jest to okropnie irytujące zwłaszcza przy oglądaniu filmu, filmików lub grania w gry używając pada. Komputer został przeskanowany, przeczyszczony CCleanerem a także przeczyszczony od wewnątrz sprężonym powietrzem ale niestety nic z tych rzeczy nie pomogło. System to Windows 7 64 bit.

Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś zechciałby mi pomóc :slight_smile:

Z góry wielkie dzięki. :wink:

Jeśłi jest problem z klatkami to trzeba zainstalować sterowniki do karty lub aktualizować sterowniki(sam tak miałem ale ze starszym kompem 10-letnim GeForce 2 200MX^^).

Zawsze trzeba aktualizować kompa i sterowniki bo zawsze są poprawiane błędy^^

Posiadam kartę graficzną Radeon 5830 HD i w AMD VISION engine center jest napisane, że sterowniki są aktualne. Próbowałem je odinstalować i ponownie zainstalować, ale niestety to nie pomogło.

Na stronie AMD także nie ma żadnych nowych sterowników do pobrania.

Hmn… Może ale nie napewno masz uszkodzoną karte (od kurzu,czyszczenia). A może błąd w biosie lecz mało prawopodobne.

Coś może zmieniałeś w ustawieniach karty ?Nie wiem napisz w co grasz, co od początku z kompem robiłeś ?

Z kompem nic nie było robione, nie podkręcałem nic ani nie wymieniałem. W ustawieniach też nic nie grzebałem raczej. Próbowałem coś pozmieniać w catalyśćie, bo myślałem że w tym może tkwić problem, ale to też nie pomogło więc zmieniłem na domyśle ustawienia. Może i masz racje z tą uszkodzoną kartą, bo czyściłem komputer odkurzaczem mniej więcej wtedy kiedy zaczął się ten problem, ale szczerze mówiąc nie pomyślałem, że to może być przyczyną… Grywam raczej w najnowsze gry.

No może być że karte uszkodziłeś.

Mój 10-letni komp też klatkował po czyszczeniu.No cóż szkoda karty…

Pójć gdzieś do serwisu może Ci ją naprawią.Samemu tego lepiej nie robić, fachowiec to zrobi^^.

Powodzenia,jakby co to pisz, to Ci jeszcze w czymś pomoge^^.Poszukam, poczytam.^^ :slight_smile:

Tak też właśnie zrobię. :slight_smile: Wielkie dzięki za pomoc. :wink: