Komputer który ciągle pika

Jest użytkownikiem Windows Vista Home Premium.

W pewnym momencie komputer zaczoł się dziwnie zachowywać mianowicie:

Programy uruchamiały sie same. Wogóle a nie nie klikałem a one się włanczały.

Po chwili komputer sam się wyłąnczył lecz tak inaczej, po prostu zgasł monitor a chwile po nim koputer. Jak chce go włączyć to słysze tylko ciągłe pikanie a na monitorze nic nie ma.

CZarny obraz. Chciałbym zaznaczyć że stało mi się to już trzeci raz. PO raz pierwszy zdarzyło się to gdy zamiast opcji zamknij klikłem wstrzymaj. Efekt był identyczny. Najpierw wszystko po koleji gasło a po próbie włanczania słyszałem denerwujące pikanie. Wtedy w serwisie wprowadzili jakieś zmiany w BIOS-ie, niewiem jednak jak to zrobili jeżeli komputer kompletnie nie reagował. Drugi raz nastąpił wtedy gdy mniałem montowany internet. Na początku nie chciał działać (internet) i ludzie z neostrady kazali zostawić komputer włączony na 6 godzin. Nie wytrzymał nawet dwóch (godzin). Po dwóch godzinach czarny ekran a potem pikanie. Tym razem w serwisie wymienili płyte główną. Chciał bym jeszcze dowiedzieć się od osób które mają Viste jak działa opcja ZABLOKÓJ. Jest taka opcja lecz jej nie próbowałem jeszcze nigdy. Lecz w opisanym problemie o samo włanczajączych się programach chciałbym dodać że włąnczały się programy nad którymi znajdował się kursor myszy. Ostatni kontakt był gdy kursor znajdował się nad opcją zablokój. Wszystkich którzy zrozumieli tą moją wyczerpująca i zagmatwaną opwieść proszę o pomoc. Ostatecznie jescze zostaje serwis.

PS Komputer mam miesiąc a to już 4 usterka.

kupiony gotowiec ??

może ramy uszkodzone ?

Skoro problem się powtarza to nie płyta główna.

Kilka możliwych wyjaśnień:

  1. Zasilacz nie trzyma napięć.

  2. Komputer nie jest podłączony do gniazdka zailającego z bolcem uziemiającym (prawidłowo podłączonym). Nie bez powodu kabel zasilający ma trzy żyły :stuck_out_tongue:

Jeśli nie można podłączyć do takiego gniazdka to również może pomóc zamiana zasilacza na lepszy. Ja mam gniazdko bez bolca i u mnie komputer bez problemu działa. Ale podobno u niektórych komputery potrafią się z tego powodu dziwacznie zachowywać.

  1. Uszkodzona klawiatura lub myszka.

  2. Uszkodzony inny podzespół, np. procesor, karta graficzna. Może coś nie styka, pomoże wyjęcie i włożenie podzespołu (skoro była wymieniana płyta główna to chyba nie to)

  3. Coś z oprogramowaniem, systemem operacyjnym…

  4. Zjawiska nadprzyrodzone, demony, kosmici robią sobie jaja. Pomogą egzorcyzmy, także wobec kosmitów.

Ile jest tych dżwięków i jaki mają one przebieg po kolei długie i krótkie,BIOS płyty daje sygnały co jest uszkodzone

Witam wszystkich ja miałem podobny problem dwa razy za pierwszym razem miałem z pamięcią a za drugim razem z biosem.za pierwszym razem wyrególowali pamięc ram a za drugim razem ustawili ustawienia biosu i odtej pory jest spokuj jedynie serwis cie ratuje.

Po włączeniu komputera słyszyę pikanie (nie zadługie) i trwało by ono do kończ świata jeśli nie wyłączy się go z prądu (innej możliwości wyłączenia nie ma). Mysz i klawiatura były nowe i wątpie by były już uszkodzone. Mój pierwszy komputer mniał uszkodzoną mysz lecz wtedy bez przerwy się resetował. I do tego kupiłem stary komputer w małym sklepie o kiepskim serwise i sprzęt wtedy spędzał miesiące w naprawie. I jeszcze jedno ten pikający komputer kupiony był już żłożony. Reszta część zestwu jest też nowa więc raczej po miesiącu nie jest jeszcze uszkodzona.

I jeszcze jego parametry:

2Gb x Ram (firmy nie znam)

Procesor Intel Core Quad Q6600

Karta Graficzna Geforce 8500 256mb pamięci

Dysk Twardy Gabyte 320 Gb

To takie podstawy

Chodzi o częstość sygnałów

Cóż, jak by to powiedzieć?

Pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik,pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik,pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik,pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik, pik,pik, pik, pik, pik, pik, pik.

No to chyba wystarczy a tak na serio to na sekunde ze dwa razy. Szybko i krótko.

W kodzie błędów “Award” powtarzający się dźwięk oznacza błąd pamięci RAM.

piiik przerwa piik oznacza błąd pamięci ram,pik,pik,pik,pik,pik,błąd karty graficznej,zależy od biosu,inne kombinacje to błąd procesora,znaczenie sygnałów zależy od BIOSU,wpisz w Google sygnały BIOS

kody błędów " Award":

1 długi, 2 krótkie - błąd karty graficznej

1 długi, 3 krótkie - błąd pamięci karty graficznej lub brak karty graficznej

powtarzający się dźwięk - błąd pamięci RAM

naprzemienny dźwięk niski i wysoki - błąd procesora

alarm podczas pracy komputera - przegrzanie procesora

W “Phoenix” sa zupelnie inne, musi powiedziec jaki ma bios i bedzie latwiej :wink:

Taaa… Tylko jak mam sprawdzić czy mam jakiś Award czy Phoenix. Przy komputerze spędzałem sporo czasu ale z BIOS-em dużo styczności nie mniałem. Jednak według tego co napisaliście (Award) takie pikanie sygnalizuje błąd pamięci RAM. Nawet gdyby to był żeczywiście błąd pamięci RAM da się to naprawić w jakiś sposób czy jedyną możliwością jest serwis?

Sprawdź najpierw czy to to, wyjmij jedną kośc spróbuj na niej, potem drugą, a jak dalej tak samo to porzycz od kumpla - jak dalej to nie to.

Ja kiedys mialem cyhba Phoenixa i błąd ramu to był jeeeden długi piiiiiiiiiiiiiiiii…A może to komp z LOSTów ? Wpisz 8 6 24… :stuck_out_tongue: