Komputer łączy się z siecią, ale nie ma internetu

Witam. Mam następujący problem który powtarza się już trzeci raz. Mianowicie komputer łączy się z siecią, ale nie ma dostępu do internetu. Dzwoniłem wcześniej w tej sprawie do dostawcy, ale powiedział, że on mnie widzi u siebie i z jego strony jest wszystko w porządku. Podobno spaliła się karta sieciowa (zintegrowana z płytą główną) Dokupiłem wtedy kartę sieciową i po jakimś czasie problem powrócił. Znów wymieniłem kartę sieciową, ale niestety problem znowu się pojawił po przeinstalowaniu systemu(przed reinstalem było ok). Nie chcę znów wymieniać karty sieciowej i mam nadzieję, że mi pomożecie.

Jestem zielony w temacie sieci także proszę prostym językiem :slight_smile:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

hmm a masz modem czy router?moze masz cos namieszane w routerze…lub wpisz. 192.168.1.1 w przeglondarce lub start/uruchom ping 192.168.1.1 (oczywiscie ip dostawcy mozesz miec 0.1 wiec to juz ty wiesz) jak ci nie pinguje to ustawienia albo w routerze albo cos ze sterownikami xd lub tez masz namieszane we wlasciwosciach sieci

Nie mam routera ani modemu. Internet mam “z kabla”. Ping tych stron się nie powiódł. Ale ja nic nie zmieniałem w ustawieniach sieci. Internet ładniutko chodził, aż do momentu spalenia pierwszej karty.

powiedz mijak doszlo do tego ze ci sie karta spalila?

Dodane 14.06.2012 (Cz) 20:38

yyy jak mozesz miec sam internet z samego kabla… musisz miec cos co laczy sie z brama uslugodawcy chyba ze masz modem wbudowany xd

Dodane 14.06.2012 (Cz) 20:38

jaki masz system?

Nie mam zielonego pojęcia. Tak powiedział administrator sieci. Wykrywało mnie u niego. Zmieniłem kartę i działało.

Dodane 14.06.2012 (Cz) 20:40

System to Win 7 64bit. Modem może jest na klatce, bo to osiedlowy dostawca :slight_smile:

moze sie pomylil?a masz mozliwosc sprawdzenia tej “spalonej” karty w innym komputerze zrob tak xd jesli bedzie dzialac jest to wina ustawien jaki masz system?

Dodane 14.06.2012 (Cz) 20:43

moje gg xd 37588902 napisz bo tutaj to sie kijowo pisze

System już pisałem. Win 7 64bit. Niestety nie mam możliwości przepięcia do innego komputera.

Uruchom wiersz poleceń, wykonaj poniższe polecenia i wklej tu ich wynik (wszystkich poleceń).

ipconfig

netsh dump

route print

ping -n 20 -l 40000 adres_ip_bramy_domyślnej

tracert dobreprogramy.pl

Za adres_ip_bramy_domyślnej podaj adres IP twojej bramy domyślnej (te cyferki).

Uwaga! W poleceniu ping -n 20 -l 40000 jest -l (mała litera L, nie cyfra jeden).

Niczego takiego nie musi mieć, może mieć zwyczajnie gniazdko w ścianie, które łączy z urządzeniami sieciowymi ISP w jakiejś skrzynce, np. na klatce schodowej, czy w piwnicy.

Pozdrawiam!

artezz23 , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swoje posty, w przeciwnym razie zostaną usunięte.

Dziękuję za chęć pomocy, ale problem już rozwiązałem i aż wstyd się przyznać co było jego powodem. Mianowice pominąłem jedno zero przy wpisywaniu adresu MAC karty sieciowej. Nadal jednak nie wiem co było powodem padnięcia dwóch poprzednich kart sieciowych (w tym jednej zintegrowanej). Druga przestała działać po padnięciu prądu, ale wcześniej przerwy w dostawie prądu też się zdarzały i wszystko działało poprawnie po powrocie prądu. Teraz mam troszkę inny problem. Internet zamiast chodzić cały czas jednolicie to raz chodzi szybko jak burza, a raz się wiesza i strony ładują się po kilka minut co raczej nie powinno się dziać przy minimalnej prędkości 30Mb/s (często mam ponad 50 a w nocy do 90) pobierania, a wysyłania od 5Mb/s do 15. Jaki może być tego powód? Przeinstalowałem system głównie z tego powodu, ale to nie pomogło.