Komputer łączy się ze złym punktem dostępowym

Witam.Mam podpięty router i Access point za pomocą kabla.Router jest na parterze a access point na pierwszym pietrze.Do tych urządzeń łączą się za pomocą wifi 4 komputery,dwa na dole dwa na górze.Zauważyłem że często się zdarza że komputery z góry, gdzie lepszy zasięg ma AP łączą się z routerem,który na piętrze ma słaby zasięg.Czy jest jakaś możliwość by komputery łączyły się z urządzeniem które ma w danym miejscu najmocniejszy zasięg.Lub czy można na stałe przypisać by dany komputer łączył się z AP a inny z routerem??

Zmień nazwy SSID na różne (urządzenia bezprzewodowe). Ustaw połączenie w systemie operacyjnym z daną siecią “zarządzanie sieciami bezprzewodowymi”.

Ale jeśli router i access point będą miały różne nazwy SSID to będą miedzy sobą współpracowały, tzn czy komputery podłączone do AP będą miały internet??

Oczywiście że tak, każdy punkt dostępowy to tak jak by wirtualne gniazdko. Nie ważne jakiej jest firmy ważne że jest w sieci.

Ok to spróbuję tak zrobić.SSID routera dam np dom a SSID access pointa dam na dom1. Komputery poustawiam z czym mają się łączyć i zobaczymy czy będzie to działać…

Tak dokładnie, czekamy na efekty konfiguracji.

Jest taka możliwość, ale twoje punkty dostępowe powinny być zgodne ze standardem IEEE 802.11f, tzw. roaming w sieci WLAN. Jeśli punkty dostępowe posiadają taką funkcję, komputer w sposób niewidoczny dla użytkownika będzie przełączał się między punktami dostępowymi bez utraty połączenia. Sprawdź w instrukcji obsługi czy twoje urządzenia są zgodne ze wspomnianym standardem.