Komputer łączy się ze złym punktem dostępowym


(Lukasz Hudzik) #1

Witam.Mam podpięty router i Access point za pomocą kabla.Router jest na parterze a access point na pierwszym pietrze.Do tych urządzeń łączą się za pomocą wifi 4 komputery,dwa na dole dwa na górze.Zauważyłem że często się zdarza że komputery z góry, gdzie lepszy zasięg ma AP łączą się z routerem,który na piętrze ma słaby zasięg.Czy jest jakaś możliwość by komputery łączyły się z urządzeniem które ma w danym miejscu najmocniejszy zasięg.Lub czy można na stałe przypisać by dany komputer łączył się z AP a inny z routerem??


(Jimasek) #2

Zmień nazwy SSID na różne (urządzenia bezprzewodowe). Ustaw połączenie w systemie operacyjnym z daną siecią “zarządzanie sieciami bezprzewodowymi”.


(Lukasz Hudzik) #3

Ale jeśli router i access point będą miały różne nazwy SSID to będą miedzy sobą współpracowały, tzn czy komputery podłączone do AP będą miały internet??


(Jimasek) #4

Oczywiście że tak, każdy punkt dostępowy to tak jak by wirtualne gniazdko. Nie ważne jakiej jest firmy ważne że jest w sieci.


(Lukasz Hudzik) #5

Ok to spróbuję tak zrobić.SSID routera dam np dom a SSID access pointa dam na dom1. Komputery poustawiam z czym mają się łączyć i zobaczymy czy będzie to działać…


(Jimasek) #6

Tak dokładnie, czekamy na efekty konfiguracji.


(roobal) #7

Jest taka możliwość, ale twoje punkty dostępowe powinny być zgodne ze standardem IEEE 802.11f, tzw. roaming w sieci WLAN. Jeśli punkty dostępowe posiadają taką funkcję, komputer w sposób niewidoczny dla użytkownika będzie przełączał się między punktami dostępowymi bez utraty połączenia. Sprawdź w instrukcji obsługi czy twoje urządzenia są zgodne ze wspomnianym standardem.