Komputer laduje się i resetuje, jak nie to blue screnn

Witam !

Mój problem dotyczy mojego kompa ;D

A więc tak: Włączam komputer, przelatuje pasek ladowania systemu windows z 10/12 razy. Po czym następuje czarny ekran lub od razu restart… No dobra, restartuję i włączam spowrotem, to samo, a jak już sie załaduje to blue screnn zamiast tego czarnego ekranu sie wyświetla albo zamiast restartu… Dobra, tryb awaryjny - ładują się pliki. I za 1 razem sie załadowały, za 2 już nie chciały. Przy 1 już prawie zalogowałem się jako administrator i blue screnn . Plik ntf.sys :confused: DObra, nie pozostaje nic innego jak reinstall windowsa. Instalator ładuje pliki, 1 ekran jest, wciskam R i restart. Później to samo, ale wciskam enter, czyli przejście do następnego ekranu, też albo czarny ekran, albo blue screnn. Ehh dobra tam. Dodam że Moja karta to GeForce7600 GT ktora bardzo szybko się nagrzewa. Nie dam rady sie zalogować do windowsa już się restartuje :confused: Plyta glowna to ASUS P5LD2 SE. Dodatki jakieś tam karta muzyczna Sound Blaster Audigy 4 OEM, karta sieciowa, pamieć 2GB… Procesor 2.80GHz. Czuje że to karta graficzna sie spaliła i jakąś bedzie trzeba nową kupić. Jakieś propozycje ?

Może się coś przegrzewa np. procesor.

Blinkus , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Chicałbym, Tobie Blinkus pomóc. Niestety z twojego opisu problemu wiedzę, że (masz problem z polskimi literami) bo tylko czas tracisz i posuwasz się w złym kierunku, jakby ponowna instalacjia systemu była panaceum na wszystkie awarie komputerów. Powinieneś najwpierw zacząć od porządków w obudowie komputera. Wielu jest leniwych użytkowników, którym odkurzenie sprzętu stanowi wielki problem aż do momentu zatrzymania wentylatora przez kurz i upieczenie danego podzespołu komputera.

Zacznij od pomiaru napięć i nie zrób przy tym zwarcia w czasie testu duysku twardego. Wiem w czym rzecz, ale nie będę wróżył z fusów. Objawy są bardzo niepokojące. Potrzebuję więcej danych. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program “Aida 32” w wersji 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką (z menu Wtyczka) “Aida 32 Disk Benchmark” naciśnij “Save” czyli zapisz. Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu czyli znajdujące się przy zegarze. Nie ruszaj myszką (w czasie testu), ustaw wygaszacz ekranu na pozycję brak, nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Naciśnij “Save”, aby zapisać wyniki, wykresy w formacie png, (screen-y) i zamieść na forum np. przy pomocy strony www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.

Więc tak: ostatnio zauważyłem że wentylator nie dociskał do procesora. Docisnąłem go troszeczkę i już działał, lecz jak puściłem rękę, znów sie zresetował. Przeczyściłem cały wentylator, z kurzu i włożyłem ponownie. Komputer trochę podziałał, lecz znów zaczął się resetować i wyskakiwać blue screnn. Chipset się nie grzeje bo sprawdzałem, tzn. dotykałem. Bardziej mi się wydaję że moja karta graficzna się szybciutko grzeje. Wentylator jakoś normalnie działa, lecz jak przeleciał pasek ładowania Systemu Windows XP, to jakoś zwolnił obroty. Tak mi się przynajmniej wydaję.

Ad2. Tylko jak ja mam to wszystko zrobić jeżeli nie mogę nawet dostać się do systemu ? na pulpit ? Przecież przełożenie mojego dysku twardego na inny komputer nic nie da. Więc proszę o jakąkolwiek pomoc gracz-online :slight_smile:

Dodane 13.11.2009 (Pt) 18:48

Pomoze ktos ?:confused:

to jednak masz bsoda. Spróbuj wcisnąć Pause/Break, jeżeli bluescreen zostanie podaj kod błędu (od STOP).

Hmm spróbuj może sprawdzić czy działa na innym wiatraku? Tzn pożycz od kogoś i wmontuj zamiast swojego… Będziesz miał przynajmniej pewność że to wina wiatraka a nie czegoś innego. Taka mała porada;p

To wina pamieci byla. Przetestowalem memtestem, bo mialem plytke botowalna i w ponad 6min wykrylo mi 250000 tys bledow, po czym komputer sie zawiesil :wink: Pozyczylem pamiec od kolegi, wlozylem, i wszystko ladnie smiga :wink:

Temperatury

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 58 °C (136 °F)

Procesor graficzny 48 °C (118 °F)

A wczesniej na tamtej pamieci procesor byl 76 od razu po wlaczeniu :wink:

Problem zaradzony, jak cos bedzie nie tak napisze :wink:

Do zmakniecia.