Komputer laptop i/lub PC - wybór podzespołów

Witam

Potrzebowałbym komputera do 2 tyś złotych mielibyście jakieś propozycje wedle tych punktów:

a) PC na podzespołach Intel + GeForce

b) PC na podzespołach AMD + Radeon

c) laptop na podzespołach Intel + GeForce

d) laptop podzespołach AMD + Radeon

e) laptop na podzespołach Intel + GeForce + z większym monitorem (większy niż 15’)

f) laptop podzespołach AMD + Radeon + z większym monitorem (większy niż 15’)

Komputer ma być do ogólnego użytku, innym słowy będzie tam podstawowe programy, internet jak czasem będę jakieś gry więc karta graficzna jest konieczna (nie musi być najlepsza ale jakaś “przyzwoita”).

Z góry dziękuje za pomoc.

A Intel z Radeonem i AMD z GeForce’m się kłócą?

Zaraz się kłócą…

Osobiście nie kupiłbym niczego innego niż procek Intela i grafikę GeForca, używam tego zestawu od lat i wiem że ten duet uciągnie więcej niż zestawy AMD z Radeonami.

Szukam dla znajomego komputera który chciałby żeby cena komputera nie przekroczyła 2 tysięcy.

Niestety z tego co widzę to laptopy albo nie mają dobrej grafiki, albo mają grafę, a słabsze pozostałe podzespoły. Próbuję coś jeszcze wyszukać ale cienko to widzę dlatego też poprosiłem o pomoc.

Co do PCtów to tu już całkiem poległem, nie mam pojęcia o najnowszych podzespołach, dlatego też proszę o pomoc wedle powyższych wytycznych (ewentualnie możecie podać jakieś inne propozycje).

Nie uciągnie więcej, tylko każda marka ma coś lepszego danym przedziale cenowym i mówienie, że Intel z NV potrafią więcej niż AMD i Radeon jest zupełnie nieuzasadnione. To zależy od konkretnych modeli, a nie od tego jaka firma opracowała dany podzespół.

Za 2000 zł polecałbym zestaw za 2100 zł z tej strony: http://forum.purepc.pl/Co-kupic-f59/Zes … 47005.html

Jeśli te 100 zł w górę jest nieosiągalne, to można z tego zestawu odjąć chłodzenie procesora.