Komputer(Lub System) nie wykrywa mikrofonu

Witam.

Nie dawno zakupiłem słuchawki Platinum e-chat 800.

Problem polega na tym że komputer nie wykrywa mikrofonu ![;

Na innym komputerze działa bo sprawdzałem.

Moja płyta to : Asus P5VD2-VM SE

Chipset: VIA

Sterowniki do karty dźwiękowej : Realtek HD Audio

Karta dźwiękowa jest chyba zintegrowana

Nie wiem co może być przyczyną .

Może wtyk mikrofonu nie jest aktywny lub coś w tym stylu.

Sprawdziłem już sporo tematów lecz żaden mi nie pomógł

Proszę o Pomoc.

Obadaj ino mikser głośności. Wyjście mic jest często domyślnie wyciszane.

Gdy zadzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem słuchawki to powiedzieli mi

że czasami jest tak że jeżeli jest włączony system 5.1 to mikrofon nie będzie działał i trzeba przełączyć na normalny a jak jest normalny system to będzie działać prawidłowo .

Teraz moje pytanie o co chodzi z tym systemem 5.1 i jak ustawić na normalny system??!

Menedżer Realtek HD Audio > Zaawansowane ustawienia urządzenia > Tam ustawiasz wyciszenia w zależności od tego, gdzie podłączony masz mikrofon - czy przedni panel czy ten z tyłu?

do tylnego ale nie wykrywa mi go w ogóle .

Tam gdzie są ustawienia gdzie jest lista urządzeń to nie wykrywa w ogóle mikrofonu.

A w Menedżer Realtek HD Audio nie mam zaawansowanych ustawień ;/

Chyba trochę ściemniają w tym sklepie…

Ja co prawda nie mam żadnego “systemu 5.1” a po prostu:

-L+R przód podłączony do wejścia karty dźwiękowej

-L+R tył podłączony do wyjścia karty dźwiękowej

-C+Sub podłączony do gniazda MIC karty dźwiękowej

ORAZ

-słuchawki zintegrowane z mikrofonem podłączone do odpowiednich gniazd na przednim panelu komputera…

i to wszystko jakoś tam działa. Mimo, że karta dźwiękowa to jakiś stareńki już dziś układ z AC97 a słuchawki/mikrofon to jakiś chiński badziew za kilkanaście PLN :-).

PS. Nie napisałeś jaki to system. Ale jeśli Vista/7 to mikrofon może być nie tylko wyciszony, jak napisałem wcześniej ale w ogóle wyłączony

Otwórz w panelu sterowania aplet Dźwięk i na karci ‘urządzenia do nagrywania’ prawym klawiszem myszy włącz pokazywanie urządzeń niepodłączonych i wyłączonych. No i tu pomyszkuj :slight_smile:

Mój system to Windows XP Service Pack 2.

Nie ma nic takiego jak pokazywanie urządzeń …

Nie mam pojęcia co może być nie tak

Menedżer Realtek HD Audio > Mikser > Zaznacz mikrofon i zwiększ głośność.

następnie:

Menedżer Realtek HD Audio > wejście/wyjście audio > tam powienieneś mieć opisane obrazkowo jakie wejście i do czego służy.

W tym problem że komputer w ogóle nie widzi mikrofonu jak by był nie podłączony

Tak mi się nasunęło… Znam przypadek mojego kolegi, który kupił słuchawki z mikrofonem ze znanego marketu za paręnaście złociszy, a ten okazał się być atrapą. :slight_smile:

Ale mikrofon działa bo na innych komputerach sprawdzałem i wszystko działa