Komputer martwy?

Wczoraj podpinałem stary zapasowy dysk pod swój komputer aby go opróżnić i od tego czasu mój komputer “zdechł”. Nie mam pojęcia co się stało, po naciśnięciu power komputer odpala ale monitor jest nadal w stanie czuwania, nie włącza się, na komputerze pali się kontrolka zasilania oraz przez parę sekund kontrolka od dysku, jak gaśnie zapala się kontrolka od stacji dyskietek i nic, ekran nadal w stanie czuwania komputer na nic nie reaguje… Odpinałem wszystkie elementy po kolei i nie było różnicy… wyjmowałem baterię aby zresetować CMOS i to też nie pomaga… Co mam zrobić, spotkał się już ktoś z takim przypadkiem?? :frowning:

Jaki zasilacz?

Wygląda na to, że startuje procedura odzyskiwania biosu award. Przygotuj dyskietkę z biosem: http://www.opoka.org.pl/varia/internet/bios.html

Jak podpinałeś dysk , odłączyłeś zasilanie od kompa ?

Wychodzi na to że coś się mogło zjarać,grafika albo płyta , obstawiam grafikę. :frowning:

Podobnie miałem przy napuchniętych kondenstaorach.Sprawdź kondycję płyty głównej(napuchnięte/wylane kondenstatory, przebarwienia płyty).

Wydaje mi sie że to bios, ale nie wiem czy wykonam aktualizacje jeśli mi sie monitor nie włącza…

Grafika na pewno nie bo korzystam ze zintegrowanej, a podpinałem inne jedną pod AGP i jedna pod PCI i tez zero reakcji…

Sprawdzałem kondensatory, żaden nie jest uszkodzony-napuchnięty.

Spis podzespołów mojego kompa ze strony serwisowej PCF:

Obudowa MidiTower EuroCASE ML5460C BLACK ATX w/o PS

Zasilacz EuroCASE 300X1, ATX12V, 300W, TC, PFC

Płyta główna ASRock 775S61 661FX LGA775 uATX

Procesor Intel Pentium 4 530J 3,00GHz/800MHz 1MB LGA775 BOX

Karta grafiki Palit GeForce FX5500 128MB DDR 128bit TV/DVI

Moduł pamięci DDRAM 512MB 400MHz SuperElixir

Moduł pamięci DDRAM 512MB 400MHz SuperElixir

Napęd dyskietek Sony MPF920, 3.5", 1.44MB, black

Dysk twardy Maxtor 6Y120L0 120GB ATA133 7200rpm

Napęd DVD+/-RW Sony DW-D23A DL black

A czytałeś to co wcześniej podałem: punkt 11?

Jutro przeczytam dokładnie bo na rano do roboty… Z tego co przeczytałem w “kratke” wychodzi że nie obejdzie się bez wyświetlenia przynajmniej dosu, ale jutro doczytam i sie upewnie :slight_smile:

Nie, jeżeli to włącza się procedura ratowania biosu, to wszystko można w łatwy sposób zrobić po omacku. Sprawdź tylko jaki Masz bios, na stronie producenta płyty głównej (AMI, AWARD, zapewnie ten drugi) i przygotuj odpowiednią dyskietkę.

Dla pewności, czy to bios, czy nie, wyciągnij pamięć i zobacz, czy komputer wydaje piski z głośniczka systemowego.

Nie wydawał dźwięków, bo jeśli sie nie mylę nawet nie ma głośniczka systemowego, jutro spróbuje z biosem, póki co dziękuje za nakierowanie :slight_smile:

Po dociskaj wszystko, bez pomijania przyciśnięcia kości biosu, mi już 2x komp nie odpalił bo kostka się poluzowała.

I warto by użyć innego zasilacza 300X1 to klasyczne oznaczenie codegena, nowy dysk, większe obciążenie i może masz nie sprawną płytę.

Mam podobny problem: Komp nie startuje ( monitor czarny) na poczatku słychać tylko dźwięki z głośnika systemowego: 1 długi , 3 krótkie i 4 krótkie. Podmieniłem płytę - nie pomaga, podmieniłem kartę graficzną - nie pomaga. Czy to pamięć RAM, czy procesor? Płyta jest Asus A8N-E , procesor AMD 300+ socket 939 , Pamięci Geil 2x512MB.

Z góry dziękuję za sugestie, pozdrawiam, Waldek , e-mail: waldekfortunka@wp.pl

Pamiętasz jaki tam był BIOS? Tam był na pewno bios firmy Phoenix? Policz jeszcze raz dokładnie sygnały. Wyciągnij wszystko i złóż na nowo.

I podmień zasilacz na jakikolwiek inny najlepiej markowy.