Komputer mi pipczy po uruchomieniu oraz podczas pracy na nim

Komp mi pipczy… przepraszam ale nie wiem w jakim temacie pisać. Macie linka do filmiku jak nagrałem pipczenie.

Liczę na pomoc

Rozumiem że komputer włącza się normalnie ? podaj temperaturę podzespołów daj screen z programu hw monitor być może się przegrzewa. Znajomy miał podobnie że komputer mu piszczał , ponieważ się grzał

Wykonaj reset biosu - najprościej przez wyłożenie baterii na paręnaście sekund i włożenie z powrotem. Wszystko przy odłączonym zasilaniu od gniazdka.

Miałem takie coś przy złej konfiguracji pamięci lub CPU, po tym jak wszystko ręcznie poustawiałem.

Przy okazji podaj parametry sprzętu.

Zaraz zobaczę temperature . Tak włącza się normalnie

http://speedy.sh/Z4wxc/komputer.jpg link do hwmonitor.

Jak wykonać ten reset biosu można jaśniej ?? :slight_smile:

Intel®

Pentium® 4 CPU 2.66GHz

2.69GHz 769 MB RAM

Windows XP xd

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

obrazki się wrzuca na hosting obrazków jak tinypic http://www.tinypic.pl/ a następnie daje do nich link wygenerowany przez stronę

a reset biosu jest prosty odłączasz komputer z zasilania, otwierasz obudowę, na płycie głównej jest bateria cała srebrna okrągła coś jak do zegarka tylko większa, wyjmujesz ją czekasz minutę, potem ją wkładasz, składasz komputer podpinasz zasilanie i gotowe, po uruchomieniu komputera bios się samoczynnie powinien na nowo ustawić bo wyjęcie tej bateryjki spowoduje wykasowanie ustawień BIOS

09102714052903162112_thumb.jpg

Tu gdzie zaznaczyłem stąd pipczy… Boje sie wyjąc baterię… nie wiem jak

89438435463451760440_thumb.jpg tutaj macie bateryjke, podpowiedzcie mi w ktorym miejscu podwazyc lub cos

wyłącz kompa odłącz od zasilania, i nie ma czego się bać ja zawsze biorę pilniczek do paznokci i szukam miejsca żeby podważyć baterie z boku, nie bój się to nie gryzie :>

na tym ssie z hw monitor nie wiele widać masz po instalowane wszystkie sterowniki ?

Wlaśnie nie wiem, ponieważ niedawno wszystko aktualizowałem i nie mam bladego pojęcia jak sprawdzić.

Już wiem w czym jest problem jedna śrubka w wentylatorze się poluzowała… Jak mogę wyłączyć głośnik systemowy ??

http://pobierz.pl/porada/jak-wylaczyc-glosnik-systemowy może się przyda

Dalej pipczy … ;c

Cos mi sie zdaje ze to pipczy jak temperatura urosnie

jak zwiekszyc/wylaczyc maksymalna temperature (chodzi mi o wylaczenie alarmu) :)?

Tam jest jakiś zły odczyt temperatury w HW Monitor. Zobacz temperatury w jakimś innym programie, podczas spoczynku i podczas obciązenia (np. 30 minut programem Prime 95). Jak w innym programie również będą podejrzane to zobacz w BIOS.

A skąð wiadomo że to problem z temperaturą?

Jaka to płyta główna, wersja BIOS? Czytałeś kody błędu zawarte w instrukcji?