Komputer mi piszczy


(Camil13052410) #1

Witam!

Po uruchomieniu komputera nie piszczy,ale po odpaleniu gry po 15 min zaczyna piszczeć.Wyłączam grę i już nie piszczy.Nie wiem co mam robić.

Proszę o pomoc!


(ADR1991) #2

Co to za komputer? Jakie parametry? Podaj temperatury z programu HWMonitor w spoczynku i podczas grania.


(Pablo_Wawa) #3

Może w BIOSie jest ustawione zabezpieczenie przed przekroczeniem określonej temperatury procesora - podczas grania temperatura wzrasta i zabezpieczenie się włącza (sygnał dźwiękowy). Może to być też zabezpieczenie przed przegrzaniem karty graficznej.


(Johny) #4

Jest włączona opcja w BIOSie CPU Temperature Warning,wiadomo że przy grach procesor i karta grafiki mają więcej pracy i się grzeją,gdy we wnętrzu komputera zostaje przekroczona temperatura wyżej od ustawionej włącza się alarm,przejżyj jeszcze chłodzenie,komputer może być zakurzony w środku i się trochę przegrzewa.


(djosdanielos) #5

a może to cewki w zasilaczu piszczą najlepiej zdejmij bok obudowy i przysłuchaj się dokładnie co piszczy ,bo piszczeć może wszystko bios może alarmować o problemie jak i zasilacz aż po stary monitor i to potrafią piszczeć tak że aż głowa boli :smiley:


(Pablo_Wawa) #6

Cewka jak już piszczy, to daje ciągły dźwięk, natomiast BIOS jak ma alarm, to przerywany. Jak to jest u camil13052410?


(Camil13052410) #7

Piszczy [Pip] [Pip] i cisza po 5s [Pip] [PiP]


(djosdanielos) #8

w takim razie sprawdzałeś te ustawienia w BIOS'ie w zakładce PC Health Status czy nie masz ustawionej jakiejś temperatury dla procesora po której przekroczeniu bios pika?widocznie coś się przegrzewa


(Pablo_Wawa) #9

Prawie na pewno alarm BIOSu. :slight_smile:

Sprawdź też temperaturę pracującego procesora, np. programem Core Temp: http://www.dobreprogramy.pl/Core-Temp,Program,Windows,20716.html


(Camil13052410) #10

Zrobiłem http://img705.imageshack.us/img705/7408 ... 211129.png


(Pablo_Wawa) #11

To nie jest aż tak wysoka temperatura, musisz zatem w BIOSie poszukać ustawień Health (czy coś w tym stylu) i wyłączyć lub zwiększyć temperaturę krytyczną do np. 80 st. C.