Komputer mi piszczy

Witam,

Raz piszczy raz nie. Jak piszczy to w miarę głośno o wysokiej częstotliwości nie nagram pisku telefonem, ponieważ no mikrofon nie dał rady nie było tego pisku słychać w nagraniu.

Dysk nie piszczy, wyciągałem go i dalej coś piszczało. Miejsca tego pisku nie mogę zlokalizować bo słychać go wszędzie tak samo.

Pomocy!

Pewnie chodzi o dźwięki z speakera który jest wpięty w płytę główną. Policz ile razy wydaje dźwięk i w jakich odstępach czasu, sprawdź jakiego masz Bios’a i sprawdź co one oznaczają http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,15679891,15705982,Sygnaly_i_dzwieki_BIOS_u_.html.

wątpię żeby to był speaker bo to zaczęło się ostatnio a nic ostatnio nie zmieniałem więc błędów raczej nie ma poza tym wszystko śmiga jak należy

ram ok

graficzna ok

procesor ok

dysk ok

zasilacz ok

temperatury ok

Obsłuchaj zatem zasilacz i kartę graficzną (dokładnie).

Ewentualnie to jakieś inne urządzenie które stoi obok pc, sprawdź zasilacze i ładowarki.

zasilacz amacrox 400

karta graficzna sapphire 1950 x pro

sprawdzenie czegokolwiek będzie bardzo czasochłonne ponieważ raz piszczy raz nie

A coś się z kompem dzieje? czy tylko raz za czas sobie popiszczy.

Nic się nie dzieje.

Gram w grę raz piszczy raz nie

Nic nie robię raz piszczy raz nie ma różnicy czy pod obciążeniem czy nie czasami

włączę pc od razu piszczy a czasami przez 3 h nic nie piszczy

Prawdopodobnie piszczą cewki lub przetwornice płyty,karty lub zasilacza, niegroźne,aczkolwiek przeszkadzające.

Vsync w grach włączony czy wyłączony?

w niektórych włączony w niektórych nie ale to mi piszczy nie tylko w grach

Wymieniłem zasilacz okazało się że nie był wstanie uciągnąć mojej grafiki i po prostu go uszkodziłem. Teraz mam zasilacz 520 wat i wszystko śmiga.

Temat rozwiązany

520 wat? Pewnie tracer, tak? Może to tylko przewrażliwienie, bo rzadko tyle W mają inne, ale nie zaszkodzi jak podasz. Bo w razie tracera masz bodajże 10 dni na zwrot towaru :wink:

Modecom Feel1 520W :slight_smile:

Nie martw się też mam uprzedzenie do tracerów.

Feel 1 też nie jest jakimś straaasznie świetnym zasilaczem, w zasadzie to również jest na czarnej liście. Chociaż akurat Feel’a mniejszy strach trzymać w takim komputerze. Oba zasilacze (Twój stary i nowy) mają podobną wydajność na linii 12V…

Odsyłam jakie mogą być skutki używania zasilaczy z modeli feel

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Wiem że te zasilacze nie są święte nie mniej na kompie mojego znajomego ten zasilacz hasa już dużo czasu nwm dokładnie ile ale z rok będzie narazie bez awaryjnie poza tym i tak będę kupował nowego pc. Nie mniej dzięki za ostrzeżenie.