Komputer mi sie sam restartuje, antywirusy nic nie znajdują

(Drago O) #1

Od jakiegoś czasu komp mie sie sam restartuje. Skanowalem go kilkoma antywirusami: NOD32, NORTON, BitDefender. Każdy z nich wykryl różne wirusy i skasowal. Zauważyłem że komputer restartuje się tylko gdy jest podpięty internet. Czasem tworzą się połączenia internetowe przez komurke ale niepołączone, i uruchamia się zawsze dumprep 0-k. Jak moge się z tym uporać?????

(Kulaa 01) #2

A wrzucałeś logi do sprawdzenia?

(Drago O) #3

Jeżeli chodzi o sprawdzanie to w antywirusach zaznaczylem wszystkie opcje, nie znam sie na tym za bardzo wiec prosze o dokladne wytlumaczenie. Teraz moge dodac jeszcze że jak uruchomi kompa bez internetu(odłącze ethernet) i pogasze wszystkie badziewne procesy pokasuje pliki (dumprep i inne ktore tez sie uruchamiaja, widze je w msconfig) podłącze internet i wszystko dziala. Jednak ciągle pokazują mi sie różne oferty darmowego skanowania systemu uruchamiaja instalki typu "safecleaner", "error safe cleaner" itp.

(system) #4

Użyj SmitFraudFix w opcji 2.

A następnie wklej log z HijackThis.

(Drago O) #5

Użylem programu SmitFraudFix pokazal mi sie raport

(system) #6

W logu:

Jeżeli masz włączone Przywracanie systemu to wyłącz

Kasujesz folder MyGlobalSearch w C:\Program Files

Uruchamiasz HiackThis >>> Do a system scan only >>> zaznaczasz podane wpisy i klkasz Fix checked

No i w logu jeszcze to:

Wklej do Notatnika:

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.CMD i klikasz 2X na plik.

Pobierasz i stosujesz w/g opisu VundoFix i VirtmundoBeGone.

VundoFix stosujesz dotąd, aż nic nie znajdzie.

Wklejasz nowe logi.

(Asterisk) #7

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

(Drago O) #8

Jak mam go nazwac?? bo nie mam pojecia co to moze byc... jestem malo zaawansowanym userem. :frowning:

jest taki problem ze ten hijackthis sie sam gasi po chwili od wlaczenia :frowning:

(system) #9

Pobierz tego.

(Drago O) #10

nie da sie go pobrac... szybko mija proces sciagania, wrec miga tylko i nie ma nic :frowning:

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 0:11

OMG probowalem poszukac go przez google ale nie moge nic pobierac gdyż pobieranie kończy sie szybko a ja nic nei mam...

(Gutek) #11

Użyj skaneramów online - Skanery do wyboru

(Drago O) #12

udalo mi sie sciagnac tego hijackthis_v2 ale tez sie sam gasi :frowning:

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 0:29

uzywalem BitDefender i NOD32 i Nortona kazdy wykryl inne wirusy i je usuną

(Gutek) #13

Użyj Skanerów i wklej wyniki

EDIT: Teraz spróbuj zrobić log-a

(Drago O) #14

ten log ktory podalem byl zrobiony po uzyciu tych trzech skanerow...

teraz uzywam nastepnego wlasnie

(Gutek) #15

Spróbuj zrobić log w trybie awaryjnym

(Drago O) #16

oto one, ale hijackthis i log ktory sie generuje gasza sie odrazu po wlaczeniu ledwo zdazylem skopiowac

(Heniu133) #17

W trybie awaryjnym użyj VundoFix, FixVundo, VirtmundoBeGone

Zastosuj SimtFraudFix, opcja 2 w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu w/w daj log z ComboFix.

(Drago O) #18

zrobie to jutro bo teraz juz nie moge, jutro wczesna pobudka. dziekuje za pomoc jak wykonam to wszystko jutro i cos bedzie nie tak to napisze.

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 13:42

Jest kolejny problem. Uzylem wiekszosci z tych skanerow ktore mi podaliscie. Jeden z nich dodal do kwarantanny explorer.exe i teraz nie mama tego pliku. Jak mozecie to podajcie jakis link do sciagniecia.

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 14:08

Podajcie linka !!

(Heniu133) #19

Podmiana pliku przy pomocy Konsoli odzyskiwania + płyta win xp

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

X - litera Twojego napędu.

C - litera partycji, na której znajduje się system operacyjny.

(Drago O) #20

wydaje mi sie ze zainfekowany jest wlasnie explorer.exe. juz udalo mi sie odzyskac ten stary ktory mialem, ale puki go nie bylo uruchamialem wszystkie programy przez task menagera i nic si enie dzialo(poza tymze ze nie bylo paska itp ale to od explorera) Jak otwiera sie ta konsole ?? Sprobuje zamienic plik moze wtedy wszystko sie naprawi?