Komputer mi sie sam restartuje, antywirusy nic nie znajdują

Od jakiegoś czasu komp mie sie sam restartuje. Skanowalem go kilkoma antywirusami: NOD32, NORTON, BitDefender. Każdy z nich wykryl różne wirusy i skasowal. Zauważyłem że komputer restartuje się tylko gdy jest podpięty internet. Czasem tworzą się połączenia internetowe przez komurke ale niepołączone, i uruchamia się zawsze dumprep 0-k. Jak moge się z tym uporać???

A wrzucałeś logi do sprawdzenia?

Jeżeli chodzi o sprawdzanie to w antywirusach zaznaczylem wszystkie opcje, nie znam sie na tym za bardzo wiec prosze o dokladne wytlumaczenie. Teraz moge dodac jeszcze że jak uruchomi kompa bez internetu(odłącze ethernet) i pogasze wszystkie badziewne procesy pokasuje pliki (dumprep i inne ktore tez sie uruchamiaja, widze je w msconfig) podłącze internet i wszystko dziala. Jednak ciągle pokazują mi sie różne oferty darmowego skanowania systemu uruchamiaja instalki typu “safecleaner”, “error safe cleaner” itp.

Użyj SmitFraudFix w opcji 2.

A następnie wklej log z HijackThis.

Użylem programu SmitFraudFix pokazal mi sie raport

W logu:

Jeżeli masz włączone Przywracanie systemu to wyłącz

Kasujesz folder MyGlobalSearch w C:\Program Files

Uruchamiasz HiackThis >>> Do a system scan only >>> zaznaczasz podane wpisy i klkasz Fix checked

No i w logu jeszcze to:

Wklej do Notatnika:

Z menu Notatnika >>> Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >>> Zapisz jako FIX.CMD i klikasz 2X na plik.

Pobierasz i stosujesz w/g opisu VundoFix i VirtmundoBeGone.

VundoFix stosujesz dotąd, aż nic nie znajdzie.

Wklejasz nowe logi.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Jak mam go nazwac?? bo nie mam pojecia co to moze byc… jestem malo zaawansowanym userem. :frowning:

jest taki problem ze ten hijackthis sie sam gasi po chwili od wlaczenia :frowning:

Pobierz tego.

nie da sie go pobrac… szybko mija proces sciagania, wrec miga tylko i nie ma nic :frowning:

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 0:11

OMG probowalem poszukac go przez google ale nie moge nic pobierac gdyż pobieranie kończy sie szybko a ja nic nei mam…

Użyj skaneramów online - Skanery do wyboru

udalo mi sie sciagnac tego hijackthis_v2 ale tez sie sam gasi :frowning:

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 0:29

uzywalem BitDefender i NOD32 i Nortona kazdy wykryl inne wirusy i je usuną

Użyj Skanerów i wklej wyniki

EDIT: Teraz spróbuj zrobić log-a

ten log ktory podalem byl zrobiony po uzyciu tych trzech skanerow…

teraz uzywam nastepnego wlasnie

Spróbuj zrobić log w trybie awaryjnym

oto one, ale hijackthis i log ktory sie generuje gasza sie odrazu po wlaczeniu ledwo zdazylem skopiowac

W trybie awaryjnym użyj VundoFix, FixVundo, VirtmundoBeGone

Zastosuj SimtFraudFix, opcja 2 w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu w/w daj log z ComboFix.

zrobie to jutro bo teraz juz nie moge, jutro wczesna pobudka. dziekuje za pomoc jak wykonam to wszystko jutro i cos bedzie nie tak to napisze.

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 13:42

Jest kolejny problem. Uzylem wiekszosci z tych skanerow ktore mi podaliscie. Jeden z nich dodal do kwarantanny explorer.exe i teraz nie mama tego pliku. Jak mozecie to podajcie jakis link do sciagniecia.

Złączono Posta : 21.06.2007 (Czw) 14:08

Podajcie linka !!

Podmiana pliku przy pomocy Konsoli odzyskiwania + płyta win xp

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

X - litera Twojego napędu.

C - litera partycji, na której znajduje się system operacyjny.

wydaje mi sie ze zainfekowany jest wlasnie explorer.exe. juz udalo mi sie odzyskac ten stary ktory mialem, ale puki go nie bylo uruchamialem wszystkie programy przez task menagera i nic si enie dzialo(poza tymze ze nie bylo paska itp ale to od explorera) Jak otwiera sie ta konsole ?? Sprobuje zamienic plik moze wtedy wszystko sie naprawi?