Komputer mi się wyłącza

Witam mam następujący problem z komputerem. Mam płytę główną MSI B75A-G43 PROCESOR INTEL CORE I 3 pamięć ram 4 Gb dual chanel i kartę graficzną MSI NIE PAMIĘTAM DOKŁADNIE JAKĄ i mam taki problem że przy włączeniu komputera ten po jakieś nie całych 10 sekundach wyłącza się ale zaraz sam się włącza dopiero jak mu daje jakieś 20 razy reset żeby się nie wyłączał (bo jak naciskam reset co 3 sekundy to się nie wyłączy) zaczyna normalnie działać wyskakuje mi wtedy jeszcze taki komunikat All settings were reset to default valuess. The previous overclock settings have failed, system has been restered to is default settings Press f1 to run setup, Pressf2 to load default values and run setup co bym nie nacisną włączy się bios dam od razu f10 aby zapisało mimo że nic tam nie robię i komputer normalnie się wtedy uruchamia nawet po jego wyłączeniu. Problem zaczyna się wtewdy gdy komputer postoi wyłączony przez kilka godzin wtedy jest znowu to samo. Dlaczego tak jest i co trzeba zrobić aby to naprawić

Wygląda na to, że chyba podkręciłeś kompa za bardzo, zresetuj ustawienia w biosie i na wypadek wymień bateryjkę na płycie głównej.

nic nie podkręcałem płyta była na reklamacji i po tej reklamacji tak zaczęło się dziać

Cześć

Zamiast samodzielnie kombinować oddaj ją jeszcze raz do reklamacji.

Tak z ciekawości zapytam jaki posiadasz zasilacz?

Na początek przywróć domyślne ustawienia UEFI (Load Default Settings), jeśli nie pomoże to reklamuj.

zasilacz 500 a po drugie jeśli było by coś z biosem to ta sytuacji powtarzała by się chyba zawsze po wyłączeniu komputera przypomnę że mi się tylko tak robi gdy komputer np postoi w stanie bezczynności przez noc a co do zasilacza jeszcze to nie jest jego wina przecież przed reklamacją działało wszystko dobrze

Jeśli chodzi o zasilacz to podaj model.

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W modularny SLI PSU a mam jeszcze jedno pytanie czy płyta może mieć jakieś przebicia bo podłączyłem wszystkie podzespoły do płyty jak przyszła do mnie płyta z reklamacji i bez wkładania do jednostki chciałem sprawdzić czy działa no i płyta restartowała bez żadnych problemów problem ten powstał po zainstalowaniu tej płyty do jednostki

Sprawdź czy komputer odpali po wyjęciu podzespołów z obudowy.

Zasilacz ok.

Jak masz gwarancję, to nic sam nie kombinuj, tylko serwis.

płyta już była na serwisie ale już po sprawie już usterkę usunąłem dziękuje za zainteresowaniem się moim problemem i pozdrawiam