Komputer mi świruje.prosze o sprawdzenie loga

(Secret Lady) #1

witam. kilka razy probowalam zaloxyc konto dopiero sie udalo, gina mi wiadomosci, dopiero po uruchemieniu wszystkich mozliwych programow anty spywarowych moge cokolwiek zrobic,program antywirusowy znalazl mi 15 krytycznych obiektow w tym duzo jakiejs alexy, nie wiem co mam robic prosze o sprawdzenie loga

z góry dziekuje za pomoc

(Olek96) #2

Do usunięcia:

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

Cy znasz te rzeczy?:

O4 - Global Startup: STK016 PNP Monitor.lnk = ?

O4 - Startup: SpywareGuard.lnk = C:\Program Files\SpywareGuard\sgmain.exe

O4 - HKLM..\Run: [spywareTerminator] "C:\Program Files\Spyware Terminator\SpywareTerminatorShield.exe"

O2 - BHO: SpywareGuard Download Protection - {4A368E80-174F-4872-96B5-0B27DDD11DB2} - C:\Program Files\SpywareGuard\dlprotect.dll

C:\Program Files\STK016_V2.01\STK016M.exe .

Jeżeli nie znasz tych rzeczy możesz je usunąc ale to już twoja sprawa.Zrzuć jeszcze log z silentrunners.

(Myszonus) #3

Proponuję odinstalować SpywareTerminatora.

Te 2 wpisy skasuj. reszta ok.

(Secret Lady) #4

dzieki, a loga z silentrunners nie moge zrobic bo wyskakuje blad przy uruchamianiu jakis :((

terminator odinstalowany ;]

co to jest ta alexa?

(Myszonus) #5

niegroźny spyware :slight_smile:

jaki ? :slight_smile:

(Secret Lady) #6

jakto niuegrozny :o bosh.. Ci moi wrogowie.. to co mam z nia zrobic, wsadzilam w jakas kwarantanne starczy..?

skoro odinst terminatora ,to

co najlepiej za instalowac zeby zadne glupie dzieci mi sie nie wlamywaly ?

bo tak bez niczego to ciezko bedzie.. czuje sie obserwowana :smiley:

blad sie wyswietla ze potrzebuje Windows Management Instrumentation ? o co kaman? :frowning:

(Gblade) #7

Dopóki, nie używasz jej softu (alexa tollbar) , Service Pack 2 Usuwa alexę w całości

Ściągnij i zainstaluj WMI

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... F236E0E875

spybot, ad-aware...

(Secret Lady) #8

a to jeszcze o tej alexie jakis log z kwarantanny

cos wam to mowi, co to jest?

Złączono Posta : 02.08.2006 (Sro) 18:37

ok wlasczylam download 'a WMI ale przy uruchamianiu na moim XP mi nie dziala , :frowning: mzoe jakis inny link do innej wersji :frowning:

no i znowu mi jakis shit znalazlo zaraz sie zalamie :frowning:

(Myszonus) #9

secret_lady sprawdź tak :

Start --> Uruchom --> cmd i wpisz net stop winmgmt

Następnie opróżnij folder C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository

Start --> Uruchom --> cmd i komenda net start winmgmt

Restart.

Ten loz z czego ? Alexa, Ciasteczka (wyczyść je np. ccleanerem) i małe śmieci.

Proponuję instalację SP2.

(Secret Lady) #10

zrobione

z AD-aware z obiektow krytycznych wsadzonych do kwarantanny

wyczyszczone wszystko, alexa siedzi w kwarantannie

dzieki,. mam nadzieje ze to pomoze, cos jeszcze moge / mam zrobic..?

Złączono Posta : 06.08.2006 (Nie) 23:38

chyba jednak nie pomoglo ;/ wlasnie wyswietlil mi sie jakis komunikat w gg ktory zaakceptowalam i teraz w lavasoft ad-aware wyswietla sie to jako registry modification detected. 7 tracking cookie nagle sie zblokowalo i wyskakiwal; przez pol h komunikat gg "not logged in" i glosno 'pikał'... ;/ what's up.. od jutrra nie wlaczam kompa, to bez sensu :frowning: