Komputer mi XXXXX

witam

zdecydowalem sie napisac o nietypowym problemie. 2 dni temu jak zawsze odpalilem maszyne, a ona po doslownie chwili sie wylacza.

wyjalem wtyczke z kontaktu, znowu wsadzilem, i komputer uruchomil sie bez problemu. ale zaraz po tym, jak windows sie zaladowal, cos wewnatrz obudowy zaczelo burczec. zdjalem obudowe, sprawdzilem wszystkie wtyki, docisnalem i zalaczylem go jeszcze raz. znowu zaczelo burczec :expressionless:

dziwniejsze, ze nie burczy caly czas podczas pracy, tylko w pierwszych okolo 2 minutach.

aha, i zauwazylem, ze podczas wyswietlania na monitorze informacji o urzadzeniach (to sie zawsze wyswietla zaraz po odpaleniu kompa) komputer na chwile sie zatrzymuje i daje chwilke do nacisniecia klawisza f4 w celu anulowania automatycznej detekcji rodzaju dysku (master/slave).

czym to wszystko moze byc spowodowane?

licze na pomoc kogos kompetentnego

pozdr


Zmiana tytu艂u

Asterisk

Moze to byc spowodowane,albo uszkodzeniem dysku twardego,albo przetarcia gt贸rego艣 z wiatraczk贸w wewn膮trz komputera.

Spr贸buj od艂膮czy膰 dysk(lub je艣li masz dwa, to najpierw jeden potem drugi) po czym uruchom komputer i zobacz czy problem b臋dzie dalej wyst臋powa艂.

Witam!

Identyczny mia艂em problem.Moja rada:wymie艅 wiatraczki na procesorze i na karcie graficznej.

Kupuj膮c nowe, zwr贸膰 uwag臋 aby coolery by艂y na 艂o偶yskach,to bardzo wa偶ne ze wzgl臋du na d艂u偶sz膮 wytrzyma艂o艣膰.

r贸wniez mi si臋 wydaje 偶e to wiatraczki. Moj kolega tez mia艂 kiedys problem z buczeniem, i to by艂a wina w艂asnie wiatraczka

dzieki za wszystkie porady, zidentyfikowalem przyczyne problemu: stary dysk samsung 6,4 GB ktory przestal dzilac nie wiadomo dlaczego (!)(nawiasem mialem go podl膮czonego do IDE 2 i od do艣膰 dawna nic na niego nic nie kopiowalem - swaja droga bardzo dziwne). Odlaczylem go od zasilania i plyty glownej i juz nie burczy :shock:. o wiatraczkach raczej nie moze byc mowy, od miesiaca mam nowego GeForce鈥檃, wiatrak od procka tez nie zawodzi

Nie jestem jednak tak do ko艅ca pewny co do uszkodzenia dysku samsung 6,4. niewiele ma tej pojemno艣ci, ale zawsze co艣. Kiedy ostatni raz przed odlaczeniem go od plyty glownej dostalem o nim od biosu jak膮艣 wzmiank臋, to byla to wzmianka o jakims errorze. potem windows go juz nie wykrywal. co sie moglo sta膰?

pzdro