Komputer mnie straszy ! :)

Witam, każdej nocy punkt 12 komputer który wieczorem idąc spać wyłączyłem (to znaczy wprowadziłem w stan niskiego poboru energii czy jak to tam się teraz nazywa) samoistnie się włącza i przez minute coś tam robi i miele twardym dyskiem (na ekranie nic się nie wyświetla jest czarny) i po minucie się również sam wyłącza i spokój.

domyślam się że wykonuje jakieś zaplanowane zadanie albo przez system alob jakiś program. ale nie wpadłem na trop co to mioże być ma ktoś jakiś pomysł ?

Troche to irytujące, człek sobie smacznie śpi a tu nagle, ni z tego ni z owego, szum wentylatora pisk głosniczka i grzechotanie HDD :confused:

stawiam na defragmentacje dysku - u mnie o 1:00 w nocy domyslnie ustawiona

Zobacz “Zaplanowane Zadania” w panelu sterowania :-),może miec ustawione sprawdzanie twardego dysku,kasowanie plików tymczasowych,porządkowanie dysku,itp.

chmm ostatno się przekonałem że całkowite wyłaczenie komuputera niue pomaga, jak to jest teoretycznie komputer nie działa (jest tylko odłaczony do gniazdka ) a sam się włacza - to chyba nie wina systemu :frowning:

jak odlączony komp z gniazdka moze działać ??? (to laptop ?)

Może na UPS-ie jedzie :stuck_out_tongue: albo komp pobiera zasilanie z bateri od Biosa hihhihi :lol:

Chodziło mu o “podłączony”, pomylił się, nie przesadzajcie już…

Ponadto,

nie jest możliwe, aby wyłączony komputer sam się włączył. Jesteś pewien tego, co piszesz?

Owszem, możliwe. Niektóre biosy pozwalają na takie ostawienia aby komputer sam się włączył o zadanej porze.

no to wtedy przywrócenie domyślnych ustawień BIOS’u

Sorrki ale o bios wiem raczej wszystko jesli sie w niego nie ingeruje nic sam nie zrobi tak jak komp sam nie działa aż go sie nie zaprogramuje.

Ale sam komputer tego nie zrobi. Trzeba być w LANie i w innym komputerze ustawić żeby go włączył, ale nie wiem jak to zrobić.

ups sorki. faktynie chaiałem napisać że jest tylko podłaczony do gniazdka. ale już nie zdziwie się jak właczy się nawed wtedy gdy go odłacze od gniazdka :slight_smile: w biosie nic nie grzebałem, kurde jestem podłaczony bezpośrednio do neostrady (nie jestem w sieci LAN) jesłi to bios mi włacza komputer to nie wiem która cześci biosu bo nic na pierwszy rzut oka nie znalałem co by wygladało na “budzik”

To nie BIOS …zapewniam ! jesi tam nie grzebałeś to NIE BIOS

Zmień tytuł tematu na konkretny, nie używaj Caps lock-a przy pisaniu

Czy ty ten komputer na pewno wyłączasz?

Kompa wyłączasz, czy przełączasz w stan wstrzymania?

No Harry … poczytaj.

Stawiam na BRUNHILDĘ

Pożartować, też można trochę … nie ?