Komputer: modernizacja, zmiana czy lepiej czekać

Witam wszystkich.

Posiadam taki sprzęt:

Ga-k8n51gmf-9

Athlon 3000+ s.939 @2,5GHz+ AC freezer 64 pro

2x512MHz DDR kingston @2.5,3,3,7,448MHz

GF 7950GT @630/820+pentagram freezone xc-70cu+

zasilacz szef 450W gps

  • gotówka około 500 zł

Coś bym zmienił, ale nie wiem co się bardziej opłaca. Pewnie modernizacja tego w postaci lepszy procek + 1gb ramu odpada.

Dodam najpierw że grafiki nie chcę sprzedawać (chyba że ktoś mnie przekona że to się opłaci)

Myślę nad:

  • core duo lub core 2 duo,

  • 2 gb ddr2,

  • i płyta oczywiście socket 775, musi być do oc i myślę nad sli w niedalekiej przyszłości z drugą 7950gt ( dobre ceny )

Co byście zaproponowali szczególnie chodzi mi o płytę główną.

Pozdrawiam

sprzedaj tą kartę graficzną co masz + budżet który posiadasz = 8800GT 512MB. przydałoby się jeszcze trochę ramu. sprzęt jeszcze nie taki słaby.

8800 gt jeszcze za drogie i za mało dostępne, poza tym myślę że tu procesor trochę będzie blokował kartę.

Do tego w cenie jeszcze 1 gb ddr1 mam 2 gb ddr2 i jeszcze na piwo starczy.

bzduryyyy :

http://allegro.pl/search.php?string=880 … egory=4312 cena spadła poniżej 900zł a przy tym szrocie co masz odczułbyś różnicę.

to jest zakup przyszłościowy :-). zakręcisz mocniej proca i na pewno się nie zawiedziesz.

ja tam poniżej 900 jakoś nie widzę (kup teraz). A ta karta jeszcze starcza.

Z mojego procka na tej płycie już więcej nie wyciągnę (przynajmniej ja).

Wróćmy jaką płytę lepiej kupić na 775…

miało być poniżej 1tyś choć w granicach 900zł to i tak nie wielka różnica…

foxconn,msi fir na chipsecie p35 od intela lub jeszcze droższe na asus, evga, dfi nforce (SLI 650i-80i).

Co wy chcecie od tego GeForce’a 7? Karta jest dobra. Jeśli ją wymieniać to najwsześniej w lutym, kiedy wchodzą nowe GeForce’y 9. Wtedy 8800GT spadnie jeszcze bardziej. Teraz ceny wszystkiego stoją, bo święta przed nosem.

Poza tym jeśli lepsza karta to ten procek zadusi.

Odnośnie płyt pod C2D, to ja obstawiam za Gigabyte’em. Solidna firma i solidny sprzęt robi. Można poszaleć przy większej gotówce i zerknąć na coś od DFI lub EVGA.

Asusa nie polecam. Płyty robi fajne, ale wydajnościowo to cienko wygląda. Zaczyna iść na łatwiznę. Można się naciąć przy mnożnikach napięcia przy procku, bo niektóre modele mają domyślnie ustawione w biosie wyższe napięcie niż normalnie powinno być bez podkręcania. Wiem, bo widziałem na własne oczy.

właśnie dlatego !!

A przy okazji jaka jest różnica w wydajności sli

16x4x

16x8x

8x8x

16x16x

Czy wydajność wynika z mnożników i jest odpowiednio duża do danych mnożników czy są to raczej nie wielkie różnice?

Pozdrawiam

najwydajniej

mniej wydajniej - starsze/tanie płyty.

to że 16x16x to chyba jasne że jest najwydajniejsze i to wiem :stuck_out_tongue:

A ja chciałbym aby mi ktoś zobrazował jakie są różnice w wydajności…

EDIT:

Czy można łączyć w sli karty różnych serii…

To znaczy teraz mam 7950gt kupię 8800gt i będzie jako pierwsza włożona w płytę.

nie ,muszą być 2 te same karty, co do reszty szanowny kolego google.pl i wiki :P.

Niestety w gogle można tylko znaleźć porównanie różnych kart w sli na jednej płycie a nie dwóch kart w sli na różnych płytach obsługujących inne standardy sli (np 16x16x a 16x8x).

A w wikipedii sucha formułka i to jeszcze uboga :stuck_out_tongue:

Konkretny model najtańszej dobrej płyty do OC i ze SLI na s775 może ktoś poda?