Komputer mrozi się

Znowu ja, od niedawnego czasu komputer podczas pracy i grania zawiesza się, ekran się mrozi a po kilkunastu sekundach staje się czarny, towarzyszy temu seria piknięć z głośniczka systemowego ( komputer nadal pracuje).

Nie mam pojęcia czym może to być spowodowane, czasami komputer po włączeniu pracuje normalnie i nie wyłącza się cały dzień. W przypadku wspomnianego “freeza” da się zrestartować komputer tylko wyłączając listwę.

Nie wiem czy to może być z tym związane ale komputer w nocy, w godzinach około północy do drugiej nad ranem sam się włącza, ot tak, bez wciskania przycisku zaczyna pracować, przechodzi do menu rozruchu, a następnie do ekranu logowania.

Cześć,

Gratulacje, przetestuj dysk twardy ponieważ przez takie działania może on nie być w dobrej kondycji.

Jak mam go przetestować? Nie mam innego wyjścia aby wyłączyć komputer oprócz przytrzymania przycisku do włączania.

ctrl+alt+del nic nie daje? Przetestuj dysk jak ci radził moderator http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html tu masz przykładowy program wrzuć co wykaże.

Przed chwilą znowu dostałem freeza, żeby nie wyłączać listwy przytrzymałem przycisk na obudowie, i co? Z mrożonki przeszło do pulpitu, przed wyłączeniem uratował mnie Steam który wymagał zamknięcia. W tej chwili komputer chodzi normalnie, nie wiem czy może się jeszcze zmrozić.

Cześć,

Wstaw zdjęcie z zakładki Health, z programu HDTune, niech ktoś oceni kondycję twojego dysku. Tak na wszelki wypadek.

Takie nagłe wyłączenia komputera, moga choć nie muszą spowodować awarię dysku twardego.