Komputer na 5 lat

Za jakieś pół rok będę przeprowadzał się do nowego domu. Wraz z przeprowadzką zostanie kupiony mi komputer. Ile by kosztował taki, w którym co najmniej przez 5 lat będą działały najnowsze gry? (podzespoły typu 4gb ramu itp…). Nie będę kupował “gotowca” komputera. Zamierzam zlecić pewnej firmie złożenie go od podstaw (jak wiecie, taniej wyjdzie).

Przy okazji możecie podać nazwy takich firm/serwisów które mogłyby wykonać taką robotę. Chodzi mi tu o zaufane grupy ludzi. nie chciałbym co chile z kompem n gwarancje chodzić (tak jak to teraz robię…)

Z góry thx

Karta będzie przestarzała pół roku po kupnie, na 5 lat to można sobie kupić karabin, samochód, ale nie kompa do najnowszych gier.

Podaj fundusz, ale komp pewnie po roku półtora będzie się nadawał do modernizacji, a grafa może się zestarzeć jeszcze szybciej.

A z tym serwisem to o co dokładnie chodzi?

Jak co chwilę wracasz to oni pewnie nic nic nie robią, lub nie znają się na serwisowaniu.

Tego się nie da przewidzieć,postęp jest,nie taki co kiedyś ale jest,z kompem trzeba kompromisów,albo grasz w trochę starsze gry,albo masz full kasy i co roku coś modernizujesz,niestety,aby grać w nowości trzeba inwestować,za 2 lata może być np. taka generacja procesorów,która zmiecie obecne Core2Duo,tego NIKT nie przewidzi,a może będą wymagane dwie karty grafiki :),Nie wierzysz,poczytaj na jakim sprzęcie odpalono Crysis na pełnych detalach,dopiero trzy karty grafiki zapewniły płynność

Na 5 lat powiadasz ? hmm…

Płyta Główna:

Klik!

Procesor:

Klik!

Karta Graficzna:

Klik! x2

Pamięć RAM:

Klik! x2

Zasilacz:

Klik!

Dysk Twardy:

WD (Zależy ile miejsca potrzebujesz)

Powinło starczyć na 5lat :slight_smile:

Na 5 lat to chyba nawet Alienware nie wyrobi, ale jeśli cię stać to ci złożą dowolną konfigurację, np.:

Alienware P2 Chassis: Alienware® P2 Chassis with AlienIce™ 3.0 Video Cooling - Space Black

System Lighting: Alienware® Standard System Lighting - Astral Blue

High-Performance Liquid Cooling: Alienware® Standard System Cooling

Power Supply: Alienware® 1000 Watt Multi-GPU Approved Power Supply

Graphics Processor: Dual Graphics Processors - Dual 768MB NVIDIA® GeForce™ 8800 Ultra - SLI Enabled

Video Optimizer: AlienAdrenaline v1.0: Video Performance Optimizer - More Info

Processor: Intel® Core™ 2 Extreme QX6850 3.0GHz 8MB Cache 1333MHz FSB

Memory: 4GB Low Latency Dual Channel DDR2 SDRAM at 800MHz - 4 x 1024MB

Motherboard: Alienware® Approved NVIDIA nForce 680i SLI Motherboard

Operating System (Office software not included): Windows Vista® Home Premium – DirectX 10 Ready!

Desktop Tuners and Remotes: With Media Center Remote Control

System Drive: Single Drive Configuration - 1TB SATA 3Gb/s 7,200RPM 32MB Cache

Optical Drives : Dual Drive Configuration - Drive 1: 20X Dual-Layer DVD±RW w/ LightScribe

Drive 2: 4X Dual-Layer Blu-ray Disc Re-writable

Blu-Ray Media: 50GB Write Once Blu-ray Disc (2X Maximum)

Enthusiast Essentials: Dual High Performance Gigabit Ethernet Ports

Physics Processing Unit: Ageia PhysX PCI-Express Processing Unit w/ 128MB GDDR3 - More Info

Sound Card: Creative Sound Blaster® X-Fi™ XtremeGamer High Definition 7.1 Audio - More Info

Monitor: No Monitor

Keyboard: Alienware® USB Full-Size Keyboard

Mouse : Standard Optical 3-Button Mouse with Scroll Wheel

Warranty: 1-Year AlienCare Toll-Free 24/7 Phone Support w/ Onsite Service

Alienware Extras: Alienware® Mesh Cap

Alienware Extras: Alienware® Mousepad

Alienware Extras: Alienware® Desktop Binder

Alienware Extras: Owner Identification Card

Alienware Extras: Internal Wire Management

Avatar: Alienhead 3D

Window Style: Default Window Style

Mouse Pointers: Standard Mouse Pointers

Power Plan: Standard Power Plan

Automatic Updates: Automatic Updates On

za jedyne 6,537 USD

Dobieranie podzespołów i zamówienia można składać tu:

http://www.alienware.com/product_detail … KU-DEFAULT

klikasz na “customize” i lecisz z podzespołami.

Jednak ja bym na twoim miejscu zainwestował w konsolę do gier, a do innych zadań “normalnego” kompa.

To zadaj pytanie za pół roku, na pewno coś nowego wyjdzie :mrgreen:

A co do tych 5 lat to jaja sobie robisz :o

Kto wie jakie wymagania będą miały gry za 2-3 lata, a 5 w branży komputerowej to… (w miejsce kropek wpisz sobie jakieś słowo bliskoznaczne do ogromnie dużo )

MarcinBreak , wydaje mi sie że dawałes jak najdroższe części ale troszke bezsensowne ( nie patrzałes ze grafa jest na wodne chłodzenie) :?:

tak DeadOrAlive dobrze mówi. Konsola powinna ci starczyć na te 5 lat(taki PS3 albo XBOX360), a koma złóż normalnego za 1000-2000 zł z monitorem. Teraz kupisz superkompa z niewiadomo ile kasy a za rok sobie w nic ciekawego nie pograsz

Ludzie mają pomysły. Na na 5 lat kompa by chcieli i żeby na dodatek gierki najnowsze chodziły. Może jeszcze do tego niech sztuczna inteligencja będzie zainstalowana z systemem?? Trochę wyobraźni… jak kompa dzisiaj złożysz to za te pół roku jak go dostaniesz to będzie już normalny, za drugie pół - przeciętny, za następne pół to to pewnie już nawet nie odpalisz na nim nowego Windowsa (jak już będzie oczywiście). Widać po takim pytaniu że komp służy Ci tylko do grania więc najlepiej kup konsole tak jak Ci doradzono. Myślę że PS3 wytrzyma tak długo jak PS2 i za pięć lat jeszcze popykasz w nowości, a nawet biorąc pod uwagę wysokie ceny gier wyjdzie to znacznie taniej niż ciągłe modernizacje kompa…

Chyba, że wyjdzie się z tej sytuacji w ten sposób: komputer i xbox360 :smiley:

A mojemu ojcu w serwisie powiedzieli, że bardzo dobry komp mogą złożyć za 2 tysiące zł…

Bardzo dobry komp można złożyć za 1,5tys. zł, ale za 5 lat nawet komp, który dziś kosztuje 8000-10000zł nie będzie wart więcej niż 1,5tys…zobacz sobie ceny komputerow z 2002r. wtedy i dziś…

sorry, nie dopatrzyłem się :stuck_out_tongue:

bardzo rozsądne połączenie, sam stanąłem przed takim dylematem. Miałem zamiar modernizować swojego pecka, ale jak zobaczyłem że za samą kartę graficzną kupię xbox360+kilka gier to sobie darowałem…