Komputer na hasło, jak?!


(Luklasz) #1

Jak można zabezpieczyć wejście do systemu hasłem? Hasło pod system windows nie sprawdza się ponieważ można je usunąć w trybie awaryjnym. Potrzebuję jakowegoś programu albo innej metody.


(mikber18) #2

witaj,

o którym Windowsie mówisz ?


(Luklasz) #3

Windows XP


(kalamita) #4

Możesz ustawić hasło w BIOS'ie - chyba jest najskuteczniejsze ...

Pod XP w trybie awaryjnym możesz usunąć hasło jeżeli jesteś administratorem, a jak jesteś administratorem to po co usuwać hasło ?


(Luklasz) #5

No właśnie wiem o tym usuwaniu hasła pod trybem awaryjnym ( i mój brat też i to jest najgorsze:P ). I nie mogę ustawić hasła pod biosem, potrzebuję innej metody.


(kalamita) #6

Ale w trybie awaryjnym można usunąć hasło będąc Administratorem, a jak stworzysz inne konto z ograniczeniami (np. konto Gość) a konto administracyjne na hasło to jak usunie to hasło jak nie wejdzie w tryb administratora ?!


(Supinski Aleksander) #7

Czyli w skrócie - na konta wszystkie z uprawnieniami administratora załóż hasło, wtedy nic nie zmieni w trybie awaryjnym.


(Przebar) #8

PascalHP ma racje. najlepiej założyć hasło z poziomu Windows. Jeżeli założy się hasło na BIOSie to wystarczy wyjąć na kilka sekund baterię z płyty głównej tudzież przestawić zworkę obok tej baterii i już żadnego hasła nie ma. :frowning:


(Supinski Aleksander) #9

Można także wpisać hasło producenta.


(Luklasz) #10

Ok zrobiłem hasło admina w trybie awaryjnym i hasło na konto admina w trybie normalnym, czyli trzeba podać hasło w trybie awaryjnym by wejść do tego trybu. Aleeeeeeee! !!


(kalamita) #11

Hasło administratora jest tylko jedno! !!

Żadne w trybie awaryjnym i zwykłym, gdyż to jest jedno i to samo hasło! Usuń wszystkie inne konta w systemie oprócz konta administratora, albo zabierz uprawnienia administracyjne innym istniejącym użytkownikom systemu (innym kontom )


(tores1977) #12

lukasz oglądnij Uprawnienia w Windows XP część 1 i część 2 i zabezpiecz według zasad tam opisanych. Pamiętaj jednak że na każde zabezpieczenie jest metoda


(system) #13

Co do tej kombinacji klawiszy, wie ktoś jak ominąć to hasło? :wink:. U siebie chcę przetestować.

Chodzi mi o obejście hasła na takim monicie logowania:

2fedfb7d9d108aa0m.jpg