Komputer na raty, najlepiej przez neta - gdzie?


(W7edzmin) #1

Witam. W najbliższym czasie planuję zakupić komputer (sama skrzynia w okolicach 2k, monitor swoją drogą). Mógłbym albo pozbierać pieniążki przez kilka miesięcy albo, co jest mi bardziej na rękę, kupić sprzęt teraz - na raty.

Gdy na różnych forach i wśród różnych znajomych pytałem o miejsce, w którym można nabyć wydajnego składaka (gotowce z Allegro odpadają, inaczej bym tu nie pisał) za kwotę najmocniej zbliżoną do jego wartości, sugerowano mi internetowe sklepy, na których czele z pewnością miałby stać esc.pl. Tymczasem ja chciałbym wziąć coś właśnie na raty (w miarę tanie) i jednocześnie zasięgnąć waszej opinii na temat najlepszego sklepu - również takiego, który do sprzedaży ratalnej nie wymaga jeżdżenia po Polsce.

Mieszkam w Koszalinie i raczej nie ma u mnie żadnego salonu, w jakim mógłbym liczyć na dobrą jakość za dobrą cenę.


(slawektor) #2

Zobacz tutaj, jest możliwość zmiany konfiguracji: http://bachcomp.pl/18,1,kategorie,Komputery.html


(Marvin Nekromanta) #3

Moje zdanie:

Jeżeli masz możliwość to poczekaj i uzbieraj kasę na PC. Po pierwsze - przez ten czas podzespoły stanieją, po drugie - nie obciążysz się dodatkowymi kosztami nałożonymi przez bank. No i nie rozumiem chęci kupienia już gotowego PC. Zawsze lepiej dobrać sobie podzespoły pod swoje wymagania oraz z dobrym stosunkiem jakość/cena (kupując w różnych sklepach zaoszczędzisz na pewno trochę kasy).


(W7edzmin) #4

Myślałem własnie o złożeniu własnego zestawu, ale w jednym sklepie. W sprawie samego składaka założę tu zresztą wątek, gdy już znajdę sklep z dobrymi ratami.

Co do samego kredytu - 2000 złotych rozłożone na 18 czy nawet 12 rat nie obciąży chyba mojego budżetu jakoś znacznie.

A propos - jak wyglądają raty w esc.pl? Jeśli ktoś ma tam konto/dokonywał zakupów, to prosiłbym o odpowiedź. Chciałbym znać ich cenę i możliwości rozłożenia - najbardziej interesowałoby mnie 18 miesięcy właśnie.


(djosdanielos) #5

a może w morele.net? podzespoły tam są troszkę tańsze niż w esc

http://www.morele.net/pokaz_pomoc/22/


(W7edzmin) #6

Nie jesteś pierwszą osobą, która poleca morele.net. Złożyłem sobie zestaw w esc i morele, i muszę przyznać, że w tym drugim sklepie wychodzi taniej.

Może się skuszę, pytanie tylko - czy warto? Prosiłbym klientów morelki o pomoc.


(antiferno) #7

Z tego co widziałem niektórzy sprzedawcy na allegro też oferują sprzedaż ratalną np. przez żagiel, wiekszość to pewnie działające w realu sklepy.


(W7edzmin) #8

Allegro odpada. Pozostaje mi wybór między morela a esc.


(djosdanielos) #9

jeszcze możesz zerknąć na proline stronka jest intuicyjna a w sprawie wyboru podzespołów można zajrzeć do biblioteki zestawów większość jest b.dobrze przemyślana

http://www.proline.pl/?id=raty-zagiel

http://www.proline.pl/?n=konfigurator-b ... puterowych