Komputer nagle bardzo zwolnił po instalacji oprogramowania


(4dr14n) #1

Witajcie,

 

jestem prawie pewien, że podczas instalacji nowego progsa, przy okazji zainstalowałem jakieś dziadostwo. W efekcie komp bardzo spowolnił. Zrobiłem skan ADW cleanerem i coś tam wykrył, ale ponowny skan już niczego nie wykazał. Załączam wiec FRST i Addition.

 

Log z ADWcleaner

 

Log FRST

 

Addition

 

Bardzo proszę o pomoc.


(Acorus) #2

z.txt


(4dr14n) #3

Zrobiłem co napisałeś. Wygląda na to, że komp już nie ma objawów spowalniania. Skanowanie AntyMalwarem wykazało 3 szkodliwe pliki, które przeniósł do kwarantanny. Ponowne skanowanie nie wykryło zagrożenia. ADWCleaner i Kasperky też nic nie wykryły. Nie wiem czy to konieczne, ale załączam Fixlog z FRST i nowy log z FRST - może ktoś mógłby zerknąć, czy coś tam jeszcze zostało? :slight_smile:

 

Fixlog

 

Addition

 

FRST

 

Z góry dzięki za pomoc.


(Acorus) #4

A co miało zostać?

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.


(4dr14n) #5

Pobrałem DelFixa i zrobiłem co napisałeś.

 

Nie wiem. Może coś, co należałoby znów naprawić fixlist’em, bo po jakimś czasie problem znów dał o sobie znać :confused:

 

Log z DelFix’a


(rgabrysiak) #6

Oprogramowanie od Adobe legalne inaczej, a skoro z niego korzystasz to skąd zdziwienie, że coś w twoim komputerze nie działa tak jak powinno? Zacznij korzystać z autoryzowanego oprogramowania a nie będziesz miał problemów.


(4dr14n) #7

Które oprogramowanie? Masz na myśli Adobre Reader? Wszystko mam legalne.


(Longhorn2009) #8

Adobe Photoshop CS5.1 choćby.


(4dr14n) #9

Niemożliwe. Kupiłem na niego kod aktywacyjny. Czy to właśnie powoduje, że komputer zwalnia podczas korzystania z internetu?


(Longhorn2009) #10

Wpisy do pliku hosts na pewno nie są wprowadzane przez oryginalny instalator Adobe.

W twoim przypadku zainteresowałbym się stanem dysku, spowolnienia działania komputera mogą być jego zasługą. Wnioskuje po fragmencie dziennika zdarzeń. Patrząc po parametrach sprzętu może mieć swoje lata.

 


(mrFreeze) #11

Dokładnie jak napisał @Longhorn2009 wrzuć screena z HDTune zakładka Health.


(4dr14n) #12

hd tune.png


(mrFreeze) #13

Ten dysk bez zastrzeżeń. Masz tylko jeden dysk dla pewności pytam.


(4dr14n) #14

Mam jeszcze jeden zewnętrzny 160 gb. Nie pamiętam modelu - Seagate firma. Mam go od 2010 roku, bo wcześniejszy ten sam model padł (kupiony w 2008 roku).


(mrFreeze) #15

To podłącz go i wrzuć screena z HDTune dla tego dysku.


(Longhorn2009) #16

Jakie w tym momencie ma znaczenie dysk zewnętrzny, bo nie rozumiem?


(4dr14n) #17

Nie bardzo rozumiem z tym podłączeniem. Dysk jest cały czas podłączony do kompa i działa. Czy chodzi ci o to, żeby w HDTune zrobić sreena  wyników dla samego dysku zewnętrznego? Prawdą jest, że od roku trochę ten dysk się psuje - niektóre foldery w nim zapisane nie chcą się skopiować ze względu na “niemożność czytania z dysku źródłowego” (czyli tego zewnętrznego). Dlatego 2 m-ce temu kupiłem Seagate Expansion 1TB, ale nie zdążyłem pozgrywać na niego rzeczy, żeby podmienić stary dysk zewn. na nowy.


(mrFreeze) #18

 Jak sam zauważyłeś są w dzienniku zdarzeń złe bloki. Może na dysku zewnętrznym instalować programy stąd to spowolnienie działania komputera.