Komputer nagle bardzo zwolnił po instalacji oprogramowania

Witajcie,

 

jestem prawie pewien, że podczas instalacji nowego progsa, przy okazji zainstalowałem jakieś dziadostwo. W efekcie komp bardzo spowolnił. Zrobiłem skan ADW cleanerem i coś tam wykrył, ale ponowny skan już niczego nie wykazał. Załączam wiec FRST i Addition.

 

Log z ADWcleaner

 

Log FRST

 

Addition

 

Bardzo proszę o pomoc.

z.txt

Zrobiłem co napisałeś. Wygląda na to, że komp już nie ma objawów spowalniania. Skanowanie AntyMalwarem wykazało 3 szkodliwe pliki, które przeniósł do kwarantanny. Ponowne skanowanie nie wykryło zagrożenia. ADWCleaner i Kasperky też nic nie wykryły. Nie wiem czy to konieczne, ale załączam Fixlog z FRST i nowy log z FRST - może ktoś mógłby zerknąć, czy coś tam jeszcze zostało? :slight_smile:

 

Fixlog

 

Addition

 

FRST

 

Z góry dzięki za pomoc.

A co miało zostać?

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.

Pobrałem DelFixa i zrobiłem co napisałeś.

 

Nie wiem. Może coś, co należałoby znów naprawić fixlist’em, bo po jakimś czasie problem znów dał o sobie znać :confused:

 

Log z DelFix’a

Oprogramowanie od Adobe legalne inaczej, a skoro z niego korzystasz to skąd zdziwienie, że coś w twoim komputerze nie działa tak jak powinno? Zacznij korzystać z autoryzowanego oprogramowania a nie będziesz miał problemów.

Które oprogramowanie? Masz na myśli Adobre Reader? Wszystko mam legalne.

Adobe Photoshop CS5.1 choćby.

Niemożliwe. Kupiłem na niego kod aktywacyjny. Czy to właśnie powoduje, że komputer zwalnia podczas korzystania z internetu?

Wpisy do pliku hosts na pewno nie są wprowadzane przez oryginalny instalator Adobe.

W twoim przypadku zainteresowałbym się stanem dysku, spowolnienia działania komputera mogą być jego zasługą. Wnioskuje po fragmencie dziennika zdarzeń. Patrząc po parametrach sprzętu może mieć swoje lata.

 

Dokładnie jak napisał @Longhorn2009 wrzuć screena z HDTune zakładka Health.

hd tune.png

Ten dysk bez zastrzeżeń. Masz tylko jeden dysk dla pewności pytam.

Mam jeszcze jeden zewnętrzny 160 gb. Nie pamiętam modelu - Seagate firma. Mam go od 2010 roku, bo wcześniejszy ten sam model padł (kupiony w 2008 roku).

To podłącz go i wrzuć screena z HDTune dla tego dysku.

Jakie w tym momencie ma znaczenie dysk zewnętrzny, bo nie rozumiem?

Nie bardzo rozumiem z tym podłączeniem. Dysk jest cały czas podłączony do kompa i działa. Czy chodzi ci o to, żeby w HDTune zrobić sreena  wyników dla samego dysku zewnętrznego? Prawdą jest, że od roku trochę ten dysk się psuje - niektóre foldery w nim zapisane nie chcą się skopiować ze względu na “niemożność czytania z dysku źródłowego” (czyli tego zewnętrznego). Dlatego 2 m-ce temu kupiłem Seagate Expansion 1TB, ale nie zdążyłem pozgrywać na niego rzeczy, żeby podmienić stary dysk zewn. na nowy.

 Jak sam zauważyłeś są w dzienniku zdarzeń złe bloki. Może na dysku zewnętrznym instalować programy stąd to spowolnienie działania komputera.