Komputer nagle się wyłącza podczas zwykłej pracy

Ok, spróbuję na razie z resetem biosu. A co z temperaturą karty graficznej? Czy nie jest trochę za wysoka?

Jaki program do odczytu, taka temperatura - napisałem z jakiego daj.

Ta 7300 GT ma chyba pasywne chłodzenie? bez wentylatora?

Tak, ta karta graficzna nie posiada wentylatora. Zresetowałem bios za pomocą baterii i po tej operacji przesyłam screen z AIDA64 Jeśli chodzi o cooler to w tej chwili nie jest o ani ciepły, ale też nie chłodny.
P.S. Dosłownie przed chwilą komputer znowu się wyłączył, nawet jeśli nie był włączone żadne obciążenie.

Temperatury OK.

Czyli, praktycznie zostają takie opcje:

  • coś nie styka?
  • zasilacz
  • płyta główna
  • inne

Zasilacz raczej odpada, bo wymieniłem go na inny, który miałem i dalej było to samo.

Napięcie +12V – odczyt czujnika 9,77V.
Kup miernik za 20 zł i zmierz napięcie, choćby na złączu zasilania molex:
czerwony +5
pomarańczowy +12
Zmień zasilacz, jeśli możesz i sprawdź

Zamieszczam screen z HWMonitor po próbnej zmianie zasilacza na inny

Testuj i sam zobaczysz efekty.

Dzisiaj po godzinie korzystania z komputera znowu się wyłączył. Po przypomnieniu sobie, o temperaturze karty graficznej postanowiłem odłączyć i przełączyć się na tą zintegrowaną z płytą główną. Po jej wyjęciu zobaczyłem, że kilka tranzystorów było “napuchniętych”. Na chwilę obecną wszystko jest ok. Będę jeszcze testował czy to faktycznie to było przyczyną. Czy możliwe, żeby problemem była karta graficzna?

Chyba kondensatorów elektrolitycznych? to karta do naprawy lub wymiany.

Możliwe, sorry, przejęzyczenie. Zaobserwuję czy to mogło być przyczyną problemów

Witam, niestety problem cały czas występuje. Tym razem pojawia się, kiedy chcę przeskanować komputer programem antywirusowym. Przy dwóch dzisiejszych próbach, dwa razy się wyłączył. Wczoraj, kiedy tylko korzystałem z przeglądarki www wszystko było w porządku.