Komputer nagle straszliwie zwolnił

Witam ponownie!
Mam wielki problem - byłem na Windows 7 i instalowałem sobie program Nokia Belle SDK 1.0. Nagle komp strasznie zwolnił, nie dało się nic zrobić. Wyłączyłem go fizycznym wyłącznikiem i uruchomiłem z kolei KDE neon (mam go w Dual Boot). Uruchamiał się z dziesięć minut, i to samo - nie dało się korzystać. Uruchomiłem z kolei Lubuntu z pendrive - to samo, lecz w ogóle się nie uruchomił. Co może być przyczyną?! BIOS działa, bootloader działa…

Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc!

Logów nie mogę dać, bo z systemu nie da się korzystać…

To zrób całkowity format.

Czego? I jak?

Systemu.

Z poziomu czego? Żadnego systemu nie uruchomię, bo:

  1. Uruchamiają się 20 minut
  2. Są tak wolne, że nie da się z żadnego korzystać

No chyba że z np. GParted na pendrive. Ale nawet systemy uruchomione z pendrive są nie do użytku

W przypadku problemów z hardwarem nic nie pomogę.

Myślicie, że update biosa coś pomoże?

Albo reinstalowanie całego biosa

Tak, zapewni Ci rozrywkę i sposobność do nauki. :wink:

Jeżeli natomiast chcesz zrobić cos z komputerem, to wykorzystasz posiadane Live CD i sprawdzisz z jego poziomu ewentualne fizyczne uszkodzenia dysku twardego czy zawirusowanie, jeżeli zas nie posiadasz, to możesz odwiedzić pana Zenka, osiedlową złota rączkę od komputerów. :wink:

Spróbuję zrobić to GParted’em. Uruchamia się od 15 minut :face_with_raised_eyebrow:

Animacja startowa Windowsa idzie tak, jakby Windows był zainstalowany w pralce

Może awaria RAM-u…, jak się da to może trzeba zacząć od wyjęcia jego, przeczyszczenia i memtest.

Właśnie zapuściłem. Na dwóch kościach się zwiesił, na jednej jedzie dalej. Poczekam na wyniki :slight_smile:

Niby powinny być 2 przebiegi bez błędów.

Jak będą sprawne to sprawdź inną kombinacje osadzenia w bankach jak masz 4 sloty (przy 2 to raczej kaszana jak się uszkodził bank).

jak wszystko jest ultra powolne niezależnie od systemu, to zazwyczaj znaczy że jest źle chłodzone i firmware wszystko spowalnia :smiley:

Nie wiem, na razie testuję pierwszą, od trzech godzin się robi, już ma trzy Pass i zero Error :smiley: . Potestuję jeszcze z drugą kością i w innym slocie (mam 2).

@WunderWungiel nie zrobi formatu bo może ma system nie feer

No raczej nie żaden “nie fair play” (czytaj z witaminką/piracki).

Może przypadkiem instalacja “Nokia Belle SDK” zbiegła się z awarią chłodzenia/podzespołów.

Tak jest! Po zakończeniu memTesta i uruchomieniu systemu z jedną kością RAM wszystko gra!