Komputer najwyższej klasy (do gier, OC)

Procesor:Intel Core I7 Extreme Edition 3.4GHz 3960X

-Corsair H100

Pamięć RAM:Dominator® GT 64GB (8x8GB)

-Corsair Airflow 2 GTL

Płyta Główna:ASUS Rampage IV Extreme

Karta Graficzna : EVGA GeForce GTX590 Classfield Hydro Copper 3Gb (x4)

Zasilacz: Enermax Platimax 1500w

Dysk Twardy:Kingston HyperX SSD 240Gb

-Western Digital Caviar Green 2TB (x3)

Napęd Optyczny: ASUS BW-12B1LT (X2)

System Operacyjny:Windows 7 Ultimate OEM 64bit

Tuner tv:Asus EHD2-100 /Karta Dźwiękowa:ASUS Xonar Xense

Karta Sieciowa:D-Link DWA-556 PCI-E

3D:Nvidia GeForce 3D Vision Kit+Nvidia GeForce 3D Glasses (x3)

nie mogę znaleźć akcesoriów chłodzenia wodnego EVGA GeForce GTX 590 (pompa itp)

czy jest coś lepszego od tego?

Lepiej zrobić LC zamiast pchać się w ten szajs od Corsaira. Nie daje to za dużych efektów i tak dobry jak własnoręcznie złożone OC :wink:

Nad SSD też bym pomyślał, czy nie lepiej Corsair Series GT :wink: Tylko wtedy przy LC warto albo schować ten dysk albo o wiele lepiej - skomponować płyn pod elementy na MOBO, RAM i SSD.

HDD : do trzymania danych OK, wolny transfer - może WD Caviar Black albo coś z oferty Samsunga ;)?

Napęd optyczny : po co aż 2?

System : po co Ultimate, chyba że wykorzystujesz funkcje jakie on daje.

Do dołu OK.

Nie jest źle, ale może poczekać na HD7990 które mają się świetnie kręcić? Planujesz LC? Jaka do tego obudowa?

Więc jakie akcesoria(tuby itp) do tego chłodzenia wodnego ?

Zamiast GTX590 wolałbym HD6990, ma jakieś 500 pkt więcej na benchit.pl

http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+6990/-/4096

Tutaj akurat Ci nie pomogę, bo doświadczenie z LC mam praktycznie żadne. Z tego co wiem barwniki Mayhems mają ładne kolorki, ale mają tendencję do strasznego brudzenia węży i rezerwuaru. Tutaj niestety musisz albo poczekać na kogoś innego, albo poszukać pomocy gdzieś indziej :wink:

Do takiego kompa?

Desktop “najwyższej klasy” robisz tak, że kupujesz porządny serwer z 4 socketami i jak największą ilością banków pamięci.

4 sockety zapełniasz np. 4 AMD Opteron (16 rdzeni w jednym - 16x4=64 rdzenie) . Banki pamięci zapełniasz oczywiście pamięciami o jak najlepszych parametrach.

Do tego Expansion Card i Quad SLI z GTX 590.

Oczywiście 2 zasilacze serwerowe. Z 8 SSD 256GB robisz RAID 10 i jest pięknie.

Ostatnio czytałem na temat chłodzenia wodnego tu http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/C … -4228.html .

Naprawdę potrzeba ci 64GB pamięci do gier?

Żeby to zapełnić musiałbyś włączyć kilka gier, ale na to nie pozwala grafika i cpu.

sadaj72 , jeśli będziesz miał komputer taki, o jakim napisałem, to da się :slight_smile:

Nasuwa się pytanie - po co, skoro, by w większość gier pograć na max detalach wystarcza stare Core2Quad i 9800GTX + jakieś 4GB RAM.

BF3 na trzech monitorach i Full detalach? Pokaż.

sla17 , przeciętny gracz nie gra w BF3 na 3 monitorach :wink:

Przeciętny nie, ale przeciętny gracz nie kupuje interesuje się 4xGTX590 do SLI :smiley:

a może faktycznie się da, nie zauważyłem że są 4 gtxy :stuck_out_tongue: