Komputer nie widzi całego ramu

WITAM -Nie wiem dlaczego mój komputer nie chce pracować na pamięci 16 GB, a pracuje na 8GB . Miałem założone 4 kości po 1 GB każda, i na nich pracował bez zarzutu, zakupiłem 4 kości każda po 4 GB i pracuje na 2 a gdy dokładam następne 2 to przestaje pracować

Załóż nowy wątek i napisz tam dokładną specyfikację twojego komputera oraz czym się objawia to ,że komputer przestaje pracować ,ale to w nowym wątku by był ład i porządek. Możliwe ,że płyta główna obsługuje tylko 8GB.

Wydzieliłem do nowego tematu. Nie podpinamy się pod inne wątki by nie zaburzać toczącej się dyskusji.

Podaj model płyty głównej (pobierz CPU-z i wrzuć zrzut ekranu z zakładki mainboard).

Może twoja płyta obsługuje max 8GB.Sprawdź w dokumentacji płyty.

płyta główna GIGABYTE 6-QUAD/S-series AMD7 12DC1-AMD7SE-11OR

WITAJ tak właśnie zapewne masz racje bo ten komputer sam składałem 12 lat temu i instalowałem wówczas na nim Windows XP, który odinstalowałem po 8 latach i zainstalowałem ponownie zakupiony windows10.Komputer ten służy mi tylko i wyłącznie do obróbki zdjęć Photoshopem CS2 .

Jak w opisie, max 8GB
https://www.gigabyte.com/microsite/117/tech_20060605_6qfeatures.htm

bardzo dziękuje w rozwiązaniu tej zagadki, która potwierdziła moje obawy pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Ale płytę główną to masz fajną. Mój “kład” lubi ją :smiley:

witaj - to jest staroć, ma już 12 lat i posłuży mi długo, bo nie zamierzam zmieniać, wystarczy to co jest do starego Photoshopa CS2 to dobry sprzęt, - pozdrawiam