Komputer w ogóle nie widzi RAM

Witam. Mam problem z pamięcią RAM. Moj komputer nie widzi jej. Dodam, ze sa to dwie zakupione kosci po 8 GB marki hynix. Dokladny model to HMT31GR7CFR4C H9 T8 AC. moj dotychczasowy ram pracuje z czestotliwoscia 1333 mhz. Czy to mozliwe ze ram ktory kupilem pracuje z 1600mhz i to jest tego powodem? Do tej pory uzywalem ramu 2x2gb elpida. Komputer hp compaq 8200. Po podlaczeniu jednej jak i drugiej kosci, razem lub oddzielnie , komputer wydaje dzwieki (piszczy). Po podlaczeniu starych kosci wykrywa tylko te. Ma ktos pomysl co zrobic ?
Pozdrawiam

H9 pracuje na 1333: https://www.skhynix.com/eolproducts.view.do?pronm=DDR3+SDRAM&srnm=HMT31GR7CFR4C&rk=20&rc=module

Podaj dokładny model HPka. Sprawdzałeś czy moduły są kompatybilne? Czy te hynix są nowe?
Robiłeś upgrade Biosa?

1 polubienie

Nie widzę odpowiedzi na moje pytania… ?

Może chipset, może cpu/mobo nie obsługuje ram 1600MHz, może CL są różne itd. A to że “komputer wydaje dzwieki (piszczy)” to oznacza jakiś błąd ( zwykle te beep dają znać ilością i odstępami ).
Zapodaj pełną nazwę/ model HP jakiego masz.

1 polubienie

wybaczcie, ale nie mogłem odpowiedzieć, nie mam pojęcia czego, nie miałem przycisku “Odpowiedz”.
Już znalazłem problem. Polega on na tym, że Jest to ram ECC. Jest on wykrywalny w programie HWiNFO. Mój komputer nie obsługuje tego typu pamięci. co do ilości beepów to było ich 5, potem 3 s przerwy i znowu.
W programie HWiNFO, dostalem taki komunikat dotyczący błędu:

Error Check/Correction: ECC

wielkie dzięki za chęci.

Wydzielono 2 posty tworząc nowy wątek: Komputer nei widzi cąłego ramu