Komputer nic nie wyswietla problem ze sprzetem

Witam wszystkich urzytkowników. Mam pewien problem z komputerem a mianowicie po wlączeniu komputera uruchamia się wiatraczek na procku dziala i w zasilaczu także. Lecz nie slychac sygnalu bios (krótkie piknięcie po wlączeniu komputera) dysk nie pracuje . . . Nie słychać bynajmiej system takze nie startuje. . . Na monitorze nic się nie wyświetla. Nawet bios tak jakby nie bylo sygnalu . . . Stalo to sie nagle nic nie wskazywalo na powstanie usterki. Po wyjeciu ramu nic nie piszczy a przedtem wskazywal brak pamieci. Dopiero po wyjeciu karty graficznej piszczy. . . Nie wiem co moze z nim byc nie mam gdzie sprawdzic podzespolów. . .

Plyta glowna to : gigabyte ga-k8ne-rh

Procesor amd sempron 2800+

Ram ddr v-data 512/400

Grafika gainward gf 7300 gs 256 mb

Zasilacz mustang atx ky -400w

Ten zestaw byl kupywany w calosci w sklepie a nie osobno. . . Pomocy :frowning:

  • konserwacja kompa

  • reset biosu, stan baterii

  • zasilacz

  • dysk

  • karta grafiki

  • pamięć

  • inne

Podłączyć kartę diagnostyczną i będzie wiadomo.

Pewnie uszkodzona płyta.

z takim zasilaczem na pewno.

Dysk napewno nie bo po odlaczeniu go bios powinien wystartowac. Bios resetowalem zworka i nic nie dalo . . . Karty diagnostycznej nie posiadam

Zasilacz coś narobił niedobrego z kompem. Ile masz kasy na nowy? :smiley:

wlasnie chodzi o to ze nie za duzo mam 200 zl … ewentualnie na jakas czesc …

Za 200zł można mieć w-kosmos-wywalony-zasilacz. Polecam OCZ 500W, nada się do nowego kompa. Jak nie chcesz się wykosztowywać, to wystarczy modecom MC-350.

tylko ciekawe czy przyczyna lezy po stronie zasilacza …

Na pewno - jak nie bezpośrednio ( i po wymianie natychmiastowo problemy znikną) to pośrednio (uwalił ci jakąś część, pewnie mobo…).

Miernik i sprawdź napięcia lub podłącz inny.

viewtopic.php?t=9809

http://www.allegro.pl/item423444188_kar … kazja.html

czy warto ja kupic ??

Cóż śmieszna ta karta, ale dlaczego to inna bajka:P Ja bym jej nie kupował, tylko tradycyjnie części podmieniał i posprawdzał co padło, a trzeba się przygotować na to że padło dużo. Jeżeli to zasilacz był przyczyną to w skrajnym przypadku trzeba się liczyć z zakupem nowego kompa. Ostatnio mi przywieźli kompa, też nie ruszał i jedyne co z niego dało się odzyskać to był procek i karta graficzna

poszukam jakiegos typa do sprawdzenia podzespołów …

dzieki za wszelkie podpowiedzi

Poruszaj końcówka karty graficznej-minitora, odłącz je i zobacz czy się dzieje to samo. Miałem kiedyś podobny problem, też był tylko krótki sygnał i nic się nie działo. Pomogło poruszanie końcówka monitor-grafa. :stuck_out_tongue:

Albo ramy.

[1 krótki sygnał - błąd odświeżania pamięci RAM]

[2 krótkie sygnały - błąd parzystości pamięci RAM]

Jak wiatraki się kręca to zasilacz (chyba) działa. Otwórz obudowe i zobacz czy dysk pracuje. Powinien by gorący :smiley: Jak juz otworzysz obudowe, to odłacz wszystkie kable i po kolei podłączaj, będziesz wiedział co powoduje ten problem :smiley:

http://www.osiol.net/index.php?showtopic=32729 przeczytajcie to taki sam przypadek jak u mie

Masz wyżej napisane co i jak. :stuck_out_tongue: