Komputer nie bootuje płyt Windows/Linux

Pozwole sobie zacytować pewien post :). Mam identyczny problem.

Jak głupia chciałam zainstalować Linuksa(poprzez Wubi). Jednak po pewnym czasie wywaliło błąd(pochrzaniłam partycje…nawiasem mówiąc). I system na poziomie bootowania wywala “Błąd ładowania Systemu”. Przed tym wszystkim próbowałam instalować na nowo Windowsa…lecz płyty z Windowsem nie ładowało (Płyta na 100% jest bootowalna) zaś Linuksa ładowało.Ogłółem mam problemy z 2 stacjami…

  • mam jeszcze dyskietki z Windowsem 98

Proszę o pomoc…i wszystkim dziękuje

Spróbuj zabootować system z innej płytki instalacyjnej. (windows)

jak dobrze rozumie masz uwalony cały dysk

  • jezeli nie ma tam nic do odzyskania to może załaduj g-parted (po instalacji linux’a grub pewnie sie został) i zrób nowy podział dysku

na nowych partycjach nie powinno być problemu

Ale koleżanka ma problem z bootowaniem płyty instalacyjnej Windows.

Mam te 2 problemy.

Ale czy jest możliwość, że coś może mi to bootowanie płyt blokować w biosie?

Chciałabym się też dostać do starego windowsa…Linuxa instalowałam przez Wubi…wystarczyłoby w trybie awaryjnym go skasować i może by poszło.

Wiem, że trzeba wciskać F8…ale niestety to nie pomaga. #-o

zgraj zawartość płytki na komputer uruchom go z dyskietki win98 i wskaż mu katalog: miejsce windowsa/i386/winnt.exe

powinno pomóc

z tym napędem to masz chyba zepsuty, ja też tak mam :smiley:

A małe pytanie jak ja mam go zgrać? Do Windowsa…się przecież narazie nie dostałam…ani Linuxa

jeśli masz bootowanie z pena, zgraj pliki za pomocą linuxa np. ubunu

obraz iso skopiujesz do pena za pomocą universal usb installer

podaj model płyty głównej jakie używasz ?

Bios…nie bootuje pendrive.

Asus p4s800

O czym w końcu jest ten wątek?.

Czy ktoś jeszcze to przeczytał?.

Dodane 11.05.2011 (Śr) 21:20

Prawdopodobnie cytowany przez Ravengę post artturro, jest zupełnie innym przypadkiem, co powoduje złą ocenę problemu.

Zamieszczone opisy nie są jednoznacznymi faktami.

Domyślam się tylko, że instalacja linuksa mogła zostać przerwana “siłowo”, nie wycofaną przez instalator.

Do myślenia ,też dają zdania o tym, że "…płyty z Windowsem nie bootowało…a płytę z Linuksem bootowało.

Teraz nie bootuje nawet z pendriva ?. Brak informacji, czy jest na nim jakikolwiek system przygotowany do

“odpalenia” na komputerze, czy tylko jest…

Nie ma w biosie opcji bootowania z pendrive.

Nie została przerwana “siłowo” podczas instalacji na 27 % wywaliło tylko tekst błędu.