Komputer nie bootuje płyt z windowsem

Witam.

Chciałem przeinstalować system i pojawił się problem. A mianowicie jak w tytule nie bootuje mi płyt .

W biosie ustawione tak jak trzeba , Windows XP Home Edition SP 2 (Oryginalny).

Próbowałem odpalić instalacje systemu ręcznie przy pomocy “F12” lecz to nic nie daję.

Myślałem że problem tkwi w napędzie bo trochę się przycina , wymieniłem na drugi lecz dalej pozostaje bez zmian.

  • Płyta główna GIGABYTE

  • Wersja BIOSU:

GBT - 42302e31

Adward Modular BIOS v6.00PG

Proszę o jak najszybszą pomoc.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

a pisze, żeby kliknąć przycisk, aby uruchomić rozruch jak tak to może nie masz ustawione w biosie: keyboard usb support(jakoś tak)

Sprawdź czy z jakiejś innej płyty, choćby jakiegoś Linuksa, wszystko będzie dobrze.

Sprawdź taśmę od napędu.

Właśnie o to chodzi że nie piszę żeby nacisnąć dowolny klawisz który spowoduje rozruch CD …

Zrobiłem także bootowalny Pendrive który komputer widzi jednak instalacja z niego jest nie możliwa.

Taka sama sytuacja jak z płytą . Płyty i pendrive są w 100% bootowalne bo sprawdzane na drugim komputerze.

Czekam na dalsze propozycje.

Siemka. Prawdopodobnie wiem, co może być. Prawdopodobnie masz ustawione, jako pierwsze boot - owanie z HDD. Nie wiem, jak u Ciebie jest z BIOS - em, bo nie znam wszystkich rodzai,

ale jeśli jest jak w moim American MegaTrends ( u mnie jest graficzny ), to ustaw, żeby: Najpierw uruchamiał się CD - ROM, potem HDD, a na końcu system.

Jeżeli ten BIOS jest, jak , standardowy " przy Windows XP, to ustaw najpierw, żeby się uruchamiał z CD - ROM/ DVD - ROM, a potem HDD

Ludzie …

Mam ustawione bootowanie tak jak być powinno

1- CD

2-HDD

3- Floppy

Więc po co pisać że mam ustawić botowanie , lol :> Już powoli brak mi do tego nerwów a wy piszecie mi o takich rzeczach jakbym tego nie wiedział xd

Okay, spróbuję Cię nie wyprowadzić z równowagi :wink:

Napęd ATA, czy SATA ?

Jesteś pewny, że płyta jest w porządku ?

Czy próbowałeś uruchomić inną bootowalną płytę? Gparted. Ubuntu, etc?

A może po prostu uruchom instalator systemu spod Windows’a i kontynuuj po ponownym uruchomieniu… ?