Komputer nie bootuje płyty

Witam, chciałem na swoim nowym komputerze zainstalować Windowsa 7, ale płyta nie bootuje. Nie bawiłem się w biosie bo się na tym nie znam, mojemu bratu który coś tam na tym się zna nie udało się zbootować płyty. Komputer czyta płyte, i z tego co wiem w biosie jest ustawione bootowanie, ale nie uruchamia autorunu. Płyta główna to MSI P67A-C45 (B3). NIe jest to wina płyty, ponieważ ani visty, ani linuxa też nie bootuje.

a z pendriva ci bootuje?

A XP bootuje normalnie? Wersje oryginalne, czy piraty?

Ustawienie w biosie to pestka - boot priority- cd/dvd jako first, hdd jako second.

wizzy83 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie mam XP, Vista jest oryginalna. Nie mam pendrive z systemem ale może się z tym pobawie. Wciąż łatwiej by było tradycyjnie włożyć płytke spowodować rozruch dysku i instalowac ;p

EDIT: Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale w nowym komputrze DVD i HDD zamiast normalną tasmą są podłączone takimi wąskimi kabelkami.

Włóż płytę do napędu, zresetuj komputer, przy starcie BIOS-u klawisz F12-przytrzymaj, rozwinie się BOOT MENU , wybierz BOOT CD/DVD, naciśnij " ENTER", jeśli na płycie jest system, to napewno się uruchomi.

Przy okazji jedna uwaga: to może być inny klawisz niż F12, sprawdź sobie: uruchom komputer i zaraz po starcie BIOS-u u dołu monitora są napisy:…F12 lub inaczej >BOOT MENU<, będziesz pewny co nacisnąć przy uruchamianiu płyty.

W menu bootowania mam opcje: Built-in EFT Shell, Realtek PXE BO7 DOO, i wejście do ustawień biosa. W tym 1 pojawia mi sie taka troche konsolka, moge wpisywac tylko nie wiem co mam tam wpisac, a w tym 2 to samo co przy normalnym uruchomieniu czyli pyta o dowolny klawisz, i powtarza pytanie caly czas po wcisnieciu klawisza.

To inicjacja botowania z sieci - zdecydowanie teraz nie interesuje Cię.

Czy możesz wejść do BIOSu, zrobić zdjęcie ustawień dotyczących botowania i pokazać je na forum?

Problem rozwiązany - muszę oddać dvd na gwarancje bo jest wadliwy. Zainstalowałem system z pendrive.