Komputer nie chce przejść w stan wstrzymania

Witam.

Mam taki problem, że w moim laptopie nagle z dnia na dzień przestał działać stan wstrzymania. Obecnie wygląda to tak, że zamiast uśpić komputer to monitor na moment gaśnie, wyłączana jest karta sieciowa, a nastepnie monitor włącza się ponownie i przenosi do ekranu logowania windows XP (podobnie jak gdybym użył opcji “przełącz użytkownika”) Tak samo dzieje się niezależnie od tego, czy klikne na “przejdź w stan wstrzymania”, zostawie laptop nieuzywany na okreslony czas czy zamkne matrycę.

Z góry dzięki za pomoc.

Chyba jakieś urządzenie wstrzymuje system przed przejściem w stan wstrzymania, zazwyczaj tego typu problemu powodują urządzenia takie jak : myszka, klawiatura, modem, sieciówka, coś na BT, należy dla takiego urządzenia wyłączyć Zezwalanie na wybudzanie w Menedżer urządzeń > Urządzenie > Właściwości > Zarządzanie energią.

Nie mam XP pod ręką - nie mam sprawdzić czy poniższe komendy działają w tym systemie. Sprawdź. Wiersz polecenia i wpisz :

powercfg /lastwake

[Enter] Podaj to co wyskoczyło - >

powercfg /devicequery wake_armed

[Enter]

To również

Przy pierwszym poleceniu otrzymuje komunikat “Nieprawidłowy parametr – aby uzyskać pomoc użyj /?” a przy drugim “Motorola SM56 Data Fax Modem”

Fax Modem jest skonfigurowany do wybudzania komputera z każdego stanu.

Wiersz polecenia i wklej :

powercfg /DEVICEDISABLEWAKE "Motorola SM56 Data Fax Modem"

[Enter] lub:

Menedżer urządzeń > Motorola SM56 > Właściwości > Zarządzanie energią > odznacz Zezwalanie na wznawianie pracy komputera (najlepiej odznacz dwa pola) > Zastosuj. Spróbuj wstrzymać system.

Zrobiłem to. Niestety bez efektu. Dalej stan wstrzymania nie działa.

Podgląd zdarzeń > Dzienniki systemu > System > filtruj bieżący dziennik i wybierz “Power-Troubleshooter a potem Kernel-Power”> podaj : Źródło/info" jak jest w opisach > wyczyść filtr > przejrzyj też ostatnie wpisy w dzienniku System po próbie przejścia w stan wstrzymania, szukaj informacji które mogły by wskazywać na problem z wstrzymaniem/wznawianiem systemu, podaj jak są jakieś.

Niestety po wybraniu opcji “filtruj” na liście “źródło zdarzenia” nie mam do wyboru opcji “Power-Troubleshooter a potem Kernel-Power”. Poniżej wklejam wpisy z dziennika, które pojawiły się po próbie wstrzymania.

Spakuj i wstaw tu: http://www.zippyshare.com/ dzienniki Aplikacja i System : Akcja > Zapisz zdarzenia jako… > daj linka.

http://www51.zippyshare.com/v/31949571/file.html - zrobione zaraz po nieudanej próbie wstrzymania.

A tu z góry na dół w dzienniku System :

Ale BitComet jest wyłączony a i tak nie daje tom efektu. Nie ma go na liście procesów.

imo nie ma innej opcji . Masz zaznaczone pokazywanie procesów wszystkich użytkowników ? W autostarcie nie siedzi czasem BitComet ?

Tak

Autostart jest pusty.

Pozatym jak sprawdzam w dzienniku zdarzen wpisy bezposrednio po probie wstrzymania to nie ma tam tych wpisów z bitcometa

Więc co to za dziennik wstawiłeś ? Wstaw jeszcze raz aktualne, całe dzienniki, bez filtrowania + po próbie przejścia opal wiersz polecenia i wpisz :

tasklist >c:\tasklist.txt

[Enter]

Wklej zawartość powyższego pliku (jest na C) do posta .