Komputer nie chce ruszyć na dysku ssd

Kupiłem nowy dysk ssd irdm goodram gen2 (jedyny dysk w moim pc)240gb po zainstalowaniu systemu i poprawnym zbootowaniu żeby uruchamiał się na tym dysku po ponownym uruchomieniu komputer prosi mnie o wybranie dysku rozruchowego I odświeżenie (Ta opcja jest ustawiona już w biosie wczesniej przeze mnie) kabel sata jest w porządku bo wymieniłem na nowy . Dysk normalnie widać w komputerze w systemie.

Jeśli system został prawidłowo zainstalowany (tu mam wątpliwości)), to pozostaje jeszcze wejście do BIOSu (UEFI?) i ustawienie (wybranie) pozycji Load Default (Optymized) Setup, zatwierdzenie zmiany i restart.

Tak mam UEFI i przywracanie domyślnych ustawień biosu nic nie daje przy instalacji systemu nie wyskoczył mi żaden błąd więc myślę że dobrze to zrobiłem. Wyświetla się tylko napis
“reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key” a w botowaniu mam ustawiony rozruch na ten dysk

Czy poprzedni dysk odłączyłeś na czas instalacji systemu na SSD??

Tak ponieważ komputer nie chciał się odpalać z ssd więc odpiołem tamten dysk hdd żeby zobaczyć inne gniazdo i go nie podpinałem spowrotem(hdd jest sformatowany więc nie mam systemu) zależy mi ma tym żeby na ssd postawić system ale ciągle mam ten problem.

Rusz z instalki DVD lub USB i zacznij instalację tylko kliknij na “napraw komputer”

Wnioskuję z tego, że jeszcze nie zainstalowałeś systemu?
Jeśli w czasie instalowania systemu (zaraz przy pierwszym restarcie instalatora) pojawia się ten napis “reboot and select…”, to - nie usuwając nośnika systemu - zrestartuj komputer i wejdź do UEFI. Prawdopodobnie masz tam jednak ustawiony nośnik systemu (a nie dysk SSD) jako pierwszy w bootowaniu i dlatego instalacja “zapętla się” i zamierza rozpocząć proces instalowania od początku.
Tam więc przestaw bootowanie na SSD jako “first” i nie usuwając nośnika systemu zrestartuj (nawet “na twardo”) komputer. Instalacja powinna się dać kontynuować.

Jak wspomniałem system da się zainstalować na dysku Ale nie chce się z niego uruchomić. Mam tylko podpięty ten dysk ssd z zainstalowanym systemem. I jest ten napis po angielsku. System instalowalem z USB. Kiedy zainstalowałem system to po restarcie zamiast włączyć się system to czytało nośnik usb (tak jakby instalacja sie zapetlała)A nie dysk ssd Kiedy odpiołem ssd pojawia się ten napis.

Nie

Wyjąłem I dalej jest to żeby wybrać dysk rozruchowy Ale w biosie jest ustawione żeby uruchamiał się z tego dysku

Żaden inny dysk nie jest podczepiony

Wobec tego nie wiem co tam jest narobione, ale z tego wynika, że na tym dysku nadal nie ma systemu. Sorry, pomysły mi się skończyły :sweat_smile:

Instalacje systemu normalnie mogłem przeprowadzić nic mi nie wyskoczyło.
Możliwe jest to żeby Windows był felerny?

Ja tylko zgaduję, ale nie jest to problem bootmenagera Windows?

Kiedy wchodzę w instalke to normalnie widać partycje z systemem z wolnym miejscem z odzyskiwaniem i msr zastrzeżony

Możesz zrobić i pokazać fotkę tego momentu instalacji?

W sensie momentu samej instalacji czy partycji

Chodzi mi o okienko instalacji, w którym widać podział dysku w tym momencie instalacji. O tym chyba pisałeś wyżej?

tak właśnie o tym

OK! Wobec tego w tym momencie instalacji usuń trzy partycje, czyli 2,3 i 4. Pozostaw jedynie pierwszą, czyli Odzyskiwanie. Powinieneś uzyskać obszar niezagospodarowany niecałe 221 GB. Wskaż go (podświetl) jako ten, na którym ma być nowa partycja i kliknij “Nowa”. Zgódź się na to, co zaproponuje system i pokaż tutaj obrazek z tego momentu. Chodzi mi o to, co utworzy w tym momencie instalator, po Twojej zgodzie.