Komputer nie chce się podnieść

(Krzyzan5) #1

Mam taki problem, że kazałem się komputerowi zrestartować, wyłączył się ładnie ale już odpalić nie chciał, ręcznie też nie mogę.

Wygląda to tak, że wciskam przycisk, cisza, odłączam zasilacz płyta się rozładowuje podłączam znowu i podświetla mi się wszystko i zakręcają wiatraki. Nie wiem co jest, komputer nówka kilka razy odpalony i dzisiaj odmówił mi...

Pomocy bo robota czeka... :frowning:

(Chojinka) #2

Nowa płyta na gwarancji? Nie wchodzi do biosu? nie widzi dysku? czy nie ma zasilania z zasilacza?

zasilacz do sprawdzenia. płyta chyba by nie padła po 2 dniach więc pewnie słabo kabel wciśnięty od dysku lub zasilania albo katy graficznej. sprawdź dokładnie kable.

napisz podzespoły.

(Krzyzan5) #3

Sprzęt cały nowiutki.

Płyta: GIGABYTE GA-Z87X-UD4H

Procesor: Intel Core i7-4770k

Zasilacz:Thermaltake TR2-500NL2NC 500W

Pamięć: 2x Ballstix Elite 8GB

Dyski: SSD Toshiba 256GB i Seagate 3TB

Komputer nie reaguje w ogóle na przycisk, nawet radiatory nie chcę zakręcić oprócz tego momentu po podłączeniu zasilacza.

(Chojinka) #4

sprawdź wszystkie kable czy dobrze podłączone od same gniazdka zasilającego aż do zasilacza i wszystkie inne w kompie! 

(Krzyzan5) #5

Dalej nic, sprawdziłem wszelkie przewody docisnąłem i nic. Dalej tylko przy podłączeniu zasilającego przewodu podświetlenie obudowy się odpala, delikatnie rusza wiatrakami i migną raz diody na płycie...

(Dimatheus) #6

Hej,

Może zasilacz padł? Masz możliwość podłączenia na próbę innego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Krzyzan5) #7

Mam możliwość i teraz spróbuję i zobaczę co z tego będzie

Edit.

Jednak nie dam rady, na innym zasilaczu mam kostki 4 i 6 pinów, a potrzebuję 8, które wpinam koło procesora...

(Dimatheus) #8

Hej,

A nie jest tak, że do sprawdzenia poprawności działania, wystarczy podłączyć tylko jedną linię 12V?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Krzyzan5) #9

No tak, ale 24pin do płyty obowiązkowo muszę wpiąć, i koło procka mam 8 pinowe, wg mnie te 2 przewody powinny być podpięte aby płyta wystartowała, ale poprawcie mnie jeżeli się mylę :slight_smile:

(Dimatheus) #10

Hej,

Oczywiście złącze ATX 24-Pin koniecznie trzeba podłączyć do płyty, bo bez niego komputer nie ruszy. Jeśli chodzi o zasilanie procesora, to wystarczy doprowadzić tylko jedną linię, czyli podłączyć złącze 4-pin. Oczywiście brak dodatkowego zasilania może mieć wpływ na stabilność działanie przy bardzo mocnym obciążeniu komputera. Tyle że w Twoim przypadku chcemy sprawdzić, czy komputer w ogóle ruszy - jeśli tak, pierwszym podejrzanym będzie właśnie zasilacz.

Pozdrawiam,

Dimatheus