Komputer nie chce się uruchomić

Kumpel ma problem z kompem.Siadł mu zasilacz więc kupił nowy.Podłączył i wszystko działało jak należy. Wcześniej jego kompa miał brat być może on uwalił zasilacz ale był jeszcze jeden problem.

Podczas startu kompa pojawiał się komunikat o braku pliku BOOT.INI ale komp się uruchamiał normalnie.Postanowił więc dopisać plik aby nie było już więcej tego komunikatu.Po dopisaniu zapisał zmiany i uruchomił ponownie kompa i tu koniec. Nie daje się uruchomić.Nie można również przeprowadzić nowej instalacji systemu.Wyjął dysk i przyszedł do mnie i wgraliśmy ponownie system.

Po włożeniu z powrotem dysku do jego kompa nie daje się uruchomić.W biosie nic nie przestawiał.

Nie można go uruchomić w żadnym trybie pomimo że okno wyboru jest.

Gdzie leży problem.U mnie dysk działa bez problemów.Jedynie co zauważyłem to że pomimo zamknięcia systemu karta graficzna i wentylator na procku nadal chodzą pomimo że komputer jest wyłączony.

Przepraszam za długi post.

Niech zresetuje Bios i podłączy dobrze Zasilacz i niech niepodmienia

plików systemowych jeśli nie ma pojęcia jak je wcześniej wydobyć ze swojego systemu ,

bo to nie była kopia bezpieczeństwa pliku BOOT.INI Prawda ?? ?? ??

jesli zainstalujesz winde na kompie z innym chipsetem to będzie Ci wyskakiwał niebieski ekran i reset… zaproś jakiegoś kolegoe kto umie winde instalować(ktory zna sie na biosie) i będzie po klopocie… … po czym poznajesz ze grafa chodzi , grzeje sie? tak przez długo? czy chwile aby i potezm przestaje się kręcic?

Dzięki wszystkim za rady ale udało mi się wgrać ponownie system na tym kompie i działa już bez zarzutu.Być może było coś źle podpięte i dlatego tak się zachowywał.

Tego posta właśnie piszę z tego kompa.

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Moderator może zamknąć temat.