Komputer nie chce się uruchomić

Mam poważny problem z komputerem (nowym). Mam Viste, były z nią problemy (Wirus najprawdopodobniej). Zrobiłem Format na dysku gdzie jest system i wgrałem na nowo. Wszystko OK aż do monentu gdy zainstalowałem Antywirusa - Pande A+F2008. System po ekranie ładowania poprostu nie uruchamia się - czarny ekran. Po przywracaniu systemu z płytki Windows (taki sam problem był przed formatem) Niby wszystko OK ale Panda wykazuje błąd, że trzeba zainstalować Biblioteczke LSS (czy coś takiego), pod spodem widnieje kilka okienek z Błędami. Klikając na Zainstaluj Biblioteczke Ponownie, nic się niedzieje. Spróbowałem jeszcze raz zainstalować Pande, to samo. Wnerwiłem się i chciałem zainstalować XPka, po całym przygotowaniu instalacji i po pierwszym restarcie komputera, (płytka instalacyjna wciąż w stacji) takie coś DSC00003.JPG

Takie kratki koloroew Czerwone i Różowe (na zdjęciu tego sroki nie widać). Po wyciągnięciu płytki z napędu takie coś DSC00001.JPG

Po pierwszym ponownym uruchomieniu komputera wejdź do BIOSu i ustaw bootowanie z dysku twardego.