Komputer nie chce się uruchomic

Witam dzisiaj odebrałem płytę główną Asus P5QL PRO(kupiłem ją ponieważ stara znów nawaliła tak samo jak to kiedys opisałem(viewtopic.php?f=19&t=245377) a przez 2 tyg nie obędę się przez komputera), po zainstalowaniu wszystkich podzespołów podłączam komputer do prądu i po kliknięciu przysiku power dzieję się następujące żeczy: wiatrak na coolerze od proca i w zasilaczu leciutko się poruszą i błyśnie dioda na coolerze (na płycie głównej cały czas swieci się zielona dioda). Po odłączeniu od płyty tego kwadratowego kabelka 4x4 bodajże 12v wszystko się łądnie uruchamia (grafa, dyski, cooler i napęd) lecz na monitorze nic nie jest wyświetlane. Miałem kiedyś coś takiego (opisywałem w to wtym temacie: viewtopic.php?f=19&t=245377) na starej płycie, oddałem ją na gwarancje , w serwisie naprawili i wszystko było ok przez 3 miesiące, aż do tego piątku gdy pojawiły się identyczne objawy. Teraz po wymianie płyty na nową problem nie zniknął ;/

Bardzo proszę o pomoc!!(mam b. małą możliwość pożyczenia od kogoś części i sprawdzania ich po kolei nie mam także volto mierza)

Pozdrawiam.

Napisz, jaką masz konfigurację (karta graficzna, procesor, zasilacz - producent,moc).

Próbowałeś zresetować BIOS płyty głównej ? -> KLIK.

Wtyczka zasilająca 4-PIN powinna być podłączona.

wiem ale jak jest podłączona to się nic nie dzieje poza błyśnięciem diody i poruszeniem się wiatraka

Tak, resetowałem bios

config ze starą płytą:

Ga P31-DS3L | Pentium Dual-Core E2140 1.6Ghz @ 3.32Ghz| Patriot 2Gb/800mhz Dual-chanel | Seagate 660GB (ST3160815AS) | Pioneer DVR-112D |Palit Geforce 8600GT| Chieftec 400W

Sprawdź napięcia zasilacza za pomocą miernika uniwersalnego.

mam tylko tak miernik co pokazuje tylko i wyłącznie czy jest napięcie, a zasilacz na 90% dobry

Właśnie mówimy o mierniku do MIERZENIA napięcia.

w tym 4 pinowym?

jest w każdym z 4 pokazuje ze jest napięcie i 12 v