Komputer nie chce się uruchomić

Witam

Napisze prosto z mostu.

Gając w grę , nagle komputer się wyłączył i nie chciał się włączyć. Wymieniłem listwę na inna i nadal nie działał. Kontrolka od płyty głównej się świeci, wiatraczek od procka zrobi 0,5 obrotu i przestaje się kręcić. Sprawdzałem czy wszystko jest podpięte . Nie mogę się dostać do przycisku “POWER” gdyż tam jest plomba . Komputer jest na gwarancji ale musiałem kartę sieciową zamontować i w serwisie mi te pląby zdjęli z obudowy bocznej i zamocowali mi kartę sieciowa.Wykluczam też zasilacz , ponieważ jeżeli by się spalił to po 1 było by czuć spaleniznę a po 2 nic by w kompie nie działało. Ramy przestawiałem do innych slotów na marne. Mam wątpliwości co do karty graficznej(przeczucia).

Dla ułatwienia napisze , że podczas wciskania przycisku na panelu dioda na 1 sekundę się zapale i gaśnie.

Nie jestem obcykany w budowie komputera , znam podstawowe informacje , więc jakbyście mi chcieli pomóc to proszę o mało skomplikowane podpowiedzi.Proszę was o zaproponowanie co mogło się zepsuć.

PS

Komputer jest na gwarancji więc nie chce przy nim bardzo majstrować.Do serwisu gdzie kupiłem komputer mam 60km więc na darmo nie bd jechał.

I tak podaj model zasilacza. Mogła też się spalić płyta… Jak mi się spaliła to miałem takie same objawy. A nic się nie przegrzało w kompie ? Masz dobrą wentylację?

Wentylacja jest pro model zasilacza to Logic ATX Switching Power SuPPly 400W

Nic się nie przegrzewało.

Nie chce ryknąć śmiechem aby Cię nie obrazić… Zasilacze Logica to największe padaki na świecie… Gdzie ten komputer kupiłeś ? Musisz czymprędzej wymienić zasilacz !

Tak naprawdę to komputer kupował ojciec dla mojej siostry ale zrobiliśmy podmianke bo ona potrzebowała mniej wymagającego kompa. A więc to wina zasilacza?

Na 90% jaka reszta podzespołów?

Jeżeli masz gwarancje a komputer Ci nie działa,to jaki masz problem?Oddaj na gwarancję.

na 97 %. Te 3% pozostaje na płytę główną. Najlepiej (jeśli masz możliwość) podłącz zasilacz kolegi/siostry pod swojego kompa, jak będzie normalnie to masz winowajcę.

@Ciuci - odda do serwisu i mu wcisną drugiego Logica który może spalić tym razem całego kompa.

Teraz wam nie powiem bo nie mogę go włączyć ale wiem ze Ramy 2gb ddr3 karta graficzna nvidia geforce gf 9600Gt a procek z intela

Dodane 23.01.2012 (Pn) 18:18

Teraz zobaczyłem , że mam pląby na zasilaczu

Dodane 23.01.2012 (Pn) 18:23

A więc jadę zgłosić gwarancję.

Mam jeszcze jedno pytanie jaki znacie dobry zasilacz 400W do 120zł?

Czemu chcesz kupować nowy zasilacz skoro komputer jest na gwarancji i masz prawo do wymiany

TURANKANTOR - znowu mu pewnie Logica wcisną (chyba że nie…) co się będzie mijało z celem.

DzienSwira - jak Ci będą coś z tej listy chcieli dać to nie bierz:

http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vp957428.html

Jeżeli bedą mi chceli ten sam to ja podziekuje i kupie z tej pozytywnej listy dzieki wielkie. /close

Natychmiast wyrzuć ten badziewny zasilacz! !!

Komputer ma na gwarancj i ma prawo wymiany uszkodzonego podzespołu,z zasilaczy wez sobie jakiś ocz-et,nawet możesz powidzieś jeśli to na 100% winny zasilacz,że dopłacisz do nowego zasilacza i mają go Tobie pokazać ten który będą montować

P.S

podaj jeszcze reszte podzespołów bo może 400setka jest zasłaby do zestawu

A takie najbardziej znane marki żebyś mógł se np. na kartce spisać to:

-OCZ

-Chieftec

-Corsair

-Tacens

-AeroCool

-Be Quiet

-Fortron

-XFX

Podkreślone = drogie, ale bardzo dobre (wyższa liga)

@TURANKANTOR - 400 markowa raczej styknie jak wsadzili tam Logica 400W…

Spróbuje ogarnąć później bo mam ważną sprawe.