Komputer nie chce się uruchomić

(Potopszwecki11) #1

Witam

Napisze prosto z mostu.

Gając w grę , nagle komputer się wyłączył i nie chciał się włączyć. Wymieniłem listwę na inna i nadal nie działał. Kontrolka od płyty głównej się świeci, wiatraczek od procka zrobi 0,5 obrotu i przestaje się kręcić. Sprawdzałem czy wszystko jest podpięte . Nie mogę się dostać do przycisku "POWER" gdyż tam jest plomba . Komputer jest na gwarancji ale musiałem kartę sieciową zamontować i w serwisie mi te pląby zdjęli z obudowy bocznej i zamocowali mi kartę sieciowa.Wykluczam też zasilacz , ponieważ jeżeli by się spalił to po 1 było by czuć spaleniznę a po 2 nic by w kompie nie działało. Ramy przestawiałem do innych slotów na marne. Mam wątpliwości co do karty graficznej(przeczucia).

Dla ułatwienia napisze , że podczas wciskania przycisku na panelu dioda na 1 sekundę się zapale i gaśnie.

Nie jestem obcykany w budowie komputera , znam podstawowe informacje , więc jakbyście mi chcieli pomóc to proszę o mało skomplikowane podpowiedzi.Proszę was o zaproponowanie co mogło się zepsuć.

PS

Komputer jest na gwarancji więc nie chce przy nim bardzo majstrować.Do serwisu gdzie kupiłem komputer mam 60km więc na darmo nie bd jechał.

(Starlet333) #2

I tak podaj model zasilacza. Mogła też się spalić płyta... Jak mi się spaliła to miałem takie same objawy. A nic się nie przegrzało w kompie ? Masz dobrą wentylację?

(Potopszwecki11) #3

Wentylacja jest pro model zasilacza to Logic ATX Switching Power SuPPly 400W

Nic się nie przegrzewało.

(Starlet333) #4

Nie chce ryknąć śmiechem aby Cię nie obrazić... Zasilacze Logica to największe padaki na świecie... Gdzie ten komputer kupiłeś ? Musisz czymprędzej wymienić zasilacz !

(Potopszwecki11) #5

Tak naprawdę to komputer kupował ojciec dla mojej siostry ale zrobiliśmy podmianke bo ona potrzebowała mniej wymagającego kompa. A więc to wina zasilacza?

(igrek) #6

Na 90% jaka reszta podzespołów?

(Ciuci) #7

Jeżeli masz gwarancje a komputer Ci nie działa,to jaki masz problem?Oddaj na gwarancję.

(Starlet333) #8

na 97 %. Te 3% pozostaje na płytę główną. Najlepiej (jeśli masz możliwość) podłącz zasilacz kolegi/siostry pod swojego kompa, jak będzie normalnie to masz winowajcę.

@Ciuci - odda do serwisu i mu wcisną drugiego Logica który może spalić tym razem całego kompa.

(Potopszwecki11) #9

Teraz wam nie powiem bo nie mogę go włączyć ale wiem ze Ramy 2gb ddr3 karta graficzna nvidia geforce gf 9600Gt a procek z intela

-- Dodane 23.01.2012 (Pn) 18:18 --

Teraz zobaczyłem , że mam pląby na zasilaczu

-- Dodane 23.01.2012 (Pn) 18:23 --

A więc jadę zgłosić gwarancję.

Mam jeszcze jedno pytanie jaki znacie dobry zasilacz 400W do 120zł?

(system) #10

Czemu chcesz kupować nowy zasilacz skoro komputer jest na gwarancji i masz prawo do wymiany

(Starlet333) #11

TURANKANTOR - znowu mu pewnie Logica wcisną (chyba że nie....) co się będzie mijało z celem.

DzienSwira - jak Ci będą coś z tej listy chcieli dać to nie bierz:

http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vp957428.html

(Potopszwecki11) #12

Jeżeli bedą mi chceli ten sam to ja podziekuje i kupie z tej pozytywnej listy dzieki wielkie. /close

(Lpietras5) #13

Natychmiast wyrzuć ten badziewny zasilacz! !!

(system) #14

Komputer ma na gwarancj i ma prawo wymiany uszkodzonego podzespołu,z zasilaczy wez sobie jakiś ocz-et,nawet możesz powidzieś jeśli to na 100% winny zasilacz,że dopłacisz do nowego zasilacza i mają go Tobie pokazać ten który będą montować

P.S

podaj jeszcze reszte podzespołów bo może 400setka jest zasłaby do zestawu

(Starlet333) #15

A takie najbardziej znane marki żebyś mógł se np. na kartce spisać to:

-OCZ

-Chieftec

-Corsair

-Tacens

-AeroCool

-Be Quiet

-Fortron

-XFX

Podkreślone = drogie, ale bardzo dobre (wyższa liga)

@TURANKANTOR - 400 markowa raczej styknie jak wsadzili tam Logica 400W...

(Potopszwecki11) #16

Spróbuje ogarnąć później bo mam ważną sprawe.