Komputer nie chce sie uruchomić

Witam, wczoraj dostalem komputer od wujka i postanowilem go wyczyscic bo nie byl kilka miesiecy odpalany i nagromadzilo sie troche kurzu. Wiec odkrecilem obudowe wszystko od plyty odłączyłem wyczyscilem i postanowilem go zlozyc, kiedy juz go zlozylem komputer nie chce sie odpalic. Dodam, że w komputerze nie ma tego glosniczka(buzzera).

plyta glowna: msi 760GA-P43 (FX)

procesor:amd

karta graficzna: GeForce GT640
zasilacz: SilentLine520W

Wujek wiedział co dać.

Czy przed czyszczeniem działał? Nie chce się włączyć w ogóle nic nie reaguje czy np. czarny ekran? Na pewno wszystko dobrze podłączyłeś? Może wrzuć foty z wnętrza “budy”

tak wyglada moje podlaczenie (chyba wszystko dobrze) komputer nie reaguje, kompletnie nic

15748859_962648013837132_1283635262_o.jpg

15749153_962647960503804_1033824978_o.jpg

15778518_962647703837163_205987254_o.jpg

Czy 20-24pin dobrze dopchnięte tak samo 4pin? Ruszałeś power sw te wtyczki od obudowy? Na pewno dobrze je podłączyłeś?

tak wszystko jest dobrze podlaczone nawet bez tych pinow power sw reset sw probowalem wlaczyc (laczylem piny srubokretem) i dalej zero reakcji

Więc prawdopodobnie padł zasilacz od niego bym zaczął jak masz inny na podmianę to spróbuj podłączyć. Wiesz, że na zasilaczy jest przełącznik 0-1 :slight_smile: i jest włączony?

jest wlaczony :smiley: sprawdzalem zasilacz spinaczem biurowym polaczylem zielony pin z czarnym (wtyczka 24pin) i podlaczylem do niego naped, zasilacz dzialal

Płyta główna pewnie niesprawna. Działał komputer przed czyszczeniem?

dzialal, byc moze jakos ja uszkodzilem. a mozna sprawdzic jakos procesor ? czy to nie jest czasem jego wina ?

Wyciągałeś procka jak tak zobacz czy czasem nóżek nie pokrzywiłeś. Możesz jeszcze grafę wyciągnąć i spróbować na integrze ale na moje i tak by się włączył nawet jakby ten GF był uszkodzony. Jak zasilacz działa to raczej płyta padła ale tutaj chyba jedyny sposób to podmiana podzespołów.

nie pokrzywilem nozek są ok

Możesz jeszcze podmienić RAM na inny jeśli posiadasz czy przynajmniej zamienić go slotami (testuj pojedyńczo).

testowalem, dalej nic

Najpierw wyjmij RAM i wsadź jeszcze raz. Jak nie pomoże to odepnij wszystko co możesz, zostaw ram, procesor i grafikę i sprawdź.

napiecie sprawdzalem poprzez polaczenie dwoch pinow zielonego i czarnego na kostce 24p i podlaczylem sam zasilacz do cd, wszstko dzialalo, odpialem wszystko bez ramu, procesora i grafiki i dalej nic

Wiem o czym piszesz. Chodziło mi o sprawdzenie zasilacza pod obciążeniem i sprawdzenie miernikiem co się dzieje z napięciem podczas uruchamiania komputera.

kurde nie posiadam takiego miernika ;/