Komputer nie chce się włączyć bootując z płyty windowsa

Witam

Mam problem. Chciałem zrobić format komputera, więc wszedłem w ustawienia BIOS-a i zmieniłem aby urządzeniem bootującym był CD-ROM. Zatwierdziłem to, komputer się zresetował i włożyłem płytę od Windowsa XP (oryginał) i tu zaczął się problem, bo przez chwilę płyta kręci się w napędzie, ale już po chwili przestaje a komputer nie reaguje monitor nic nie wyświetla.

Co mam teraz zrobić? Problem w tym, że teraz nawet do BIOS-a nie potrafię się dostać. Będę wdzięczny za pomoc.

AdrianRos ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Skoro nie możesz wejść do biosu to jest to problem sprzętowy. Próbowałeś odpiąć napęd? Pomierz napięcia zasilania miernikiem, jak będzie ok to reset biosu.

Jeżeli nie możesz wejść do biosu ani nic zrobić to pozostało tylko to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1204376.html a później nic nie rób tylko włóż płytę a przy starcie kompa(widok POST na monitorze) wciśnij f11 i zaznacz żeby startowało z cd-romu. Jak to nie pomoże to sprawdź płytę,wyczyść ją czy coś… bo co tu się mogło więcej stać… prawdopodobnie nic :expressionless:

Ok, a zastanawiałem się czy nie trzeba może przycisnąć/przytrzymać jakiegoś klawisza zaraz po starcie komputera, żeby rozpoczął bootowanie z płyty, bo kiedyś o tym słyszałem, że w niektórych kompach tak jest. Nie wiecie jaki to może być najprawdopodobniej klawisz?