Komputer nie chce się włączyć bootując z płyty windowsa

(Adrian Rostecki) #1

Witam

Mam problem. Chciałem zrobić format komputera, więc wszedłem w ustawienia BIOS-a i zmieniłem aby urządzeniem bootującym był CD-ROM. Zatwierdziłem to, komputer się zresetował i włożyłem płytę od Windowsa XP (oryginał) i tu zaczął się problem, bo przez chwilę płyta kręci się w napędzie, ale już po chwili przestaje a komputer nie reaguje monitor nic nie wyświetla.

Co mam teraz zrobić? Problem w tym, że teraz nawet do BIOS-a nie potrafię się dostać. Będę wdzięczny za pomoc.

(Agatonster) #2

AdrianRos ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Grzesiekk) #3

Skoro nie możesz wejść do biosu to jest to problem sprzętowy. Próbowałeś odpiąć napęd? Pomierz napięcia zasilania miernikiem, jak będzie ok to reset biosu.

(kamilek030190xd) #4

Jeżeli nie możesz wejść do biosu ani nic zrobić to pozostało tylko to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1204376.html a później nic nie rób tylko włóż płytę a przy starcie kompa(widok POST na monitorze) wciśnij f11 i zaznacz żeby startowało z cd-romu. Jak to nie pomoże to sprawdź płytę,wyczyść ją czy coś.. bo co tu się mogło więcej stać... prawdopodobnie nic :expressionless:

(Adrian Rostecki) #5

Ok, a zastanawiałem się czy nie trzeba może przycisnąć/przytrzymać jakiegoś klawisza zaraz po starcie komputera, żeby rozpoczął bootowanie z płyty, bo kiedyś o tym słyszałem, że w niektórych kompach tak jest. Nie wiecie jaki to może być najprawdopodobniej klawisz?