Komputer nie chce się włączyć mimo wcześniejszego działania


(Jakus 143) #1

Poskładałem dziś komputer z nowo zakupionych części. Wszystko śmigało elegancko. Komputer został wyłączony i listwa zasilania odpięta od zasilania gdyż padał deszcz i się obawiałem o możliwe awarie. Po kilku godzinach podłączam do zasilania ponownie listwę i komputer nie chce wystartować. Nie było żadnej ingerencji w PC od momentu wyłączenia. Dla sprawdzenia podpiąłem inny zasilacz i nadal to samo - komputer nie reaguje gdy chce go włączyć. Co może być przyczyną takiej usterki ? Trochę to upierdliwe gdy wcześniej wszystko śmigało, a teraz bez większej przyczyny komputer nie chce ruszyć.


(sadaj72) #2

Przycisk w obudowie?

Może płyta główna, z tego co pamiętam sygnał włączenia idzie przez tą szeroką 24 pinową wtyczkę, więc jeżeli coś nie łączy to komputer się nie włączy.


(Jakus 143) #3

Być może przycisk, ale tak sam z siebie się nie mógł zepsuć chyba ? Czy jest możliwość włączenia komputera bez potrzeby wykorzystywania przycisku w obudowie ?


(sadaj72) #4

Zewrzyj śrubokrętem 2 piny do których podłączasz przycisk na obudowie.


(Jakus 143) #5

Nic to nie dało, komputer nie reaguje… 


(Jakus 143) #6

Problem rozwiązany. Zrobiłem wielki błąd i przykręciłem mobo do obudowy bez kołków montażowych i po wyłączeniu (poszczęściło mi się, ze komputer odpalił za pierwszym razem) płyta się zablokowała i nie chciała odpalić. Temat do zamknięcia :)