Komputer nie chce się włączyć po instalacji nowej karty graficznej

Witam nie wiem gdzie ten temat wrzucić więc pisze tutaj. Dzisiaj przyszła mi nowa karta graficzna NVIDIA NVS 315 (1GB) wcześniej miałem ATI RADEON 2400 (256mb) ale dobra przechodzę do tematu bo się za bardzo rozpisze. Odpiołem starą karte graficzną podpiołem tą NVIDIA i włączyłem komputer i się zdziwiłem bo komputer nie włączył się normlanie ale było tylko logo Windowsa 10 i że “preparing automatic repair” i to wszystko komputer na tym się zatrzymywał przez cały czas i się wyłączał i się włączał, a więc odpiołem tą NVIDIE i podpiołem znowu RADEONA i odziwo komputer wystartował normlanie i bez problemu tylko z tą NVIDIA ma problem.

Specyfikacja komputera jak by była potrzebna:
Płyta główna ASUS P5B-VM SE
Procesor Intel Core 2 Duo
6GB RAM
Karta graficzna ATI RADEON 2400
Windows 10 x64

I posiadam jeszcze Windowsa 7 x32 na płycie i Windowsa 10 x64 tak samo.

Nowa 6-letnia karta graficzna? Przy takiej zmianie karty powinno się wyczyścić system programem Display Driver Uninstaller - jest na DB.

No dla mnie to jest nowa bo jak narazie nie inwestuje w ten komputer więcej niż 100zł bo on co chwile ma jakieś problemy :smiley:

Mam coś takiego

Wsadzasz z powrotem Radeona - czyścisz system DDU (w trybie awaryjnym), wyłączasz kompa, podmieniasz grafę na NV i heja.

Dobra odinstalowałem sterowniki wsadziłem NVIDIA i nic to samo cały czas zatrzymuje sie na tym naprawianiu i się wyłącza

A ta karta NV była kiedykolwiek sprawna?

Nie mam pojęcia wiem że wiatrak i tak dalej chodzi i ogólnie działa

Może id ziała, ale! …to jest cholerna karta serwerowa, znając więc zycie może się okazać, że nawetpłyta domowa jej nie będzie lubiła.

Ale masz przejściówkę DMS, czy wpychasz w tą kartę kabel DVI?

Skoro to mu się na monitorze wyświetla:

To raczej problem nie tkwi w DMS59 :slight_smile: