Komputer nie chce się właczyć

Witam.

Na początku zaznaczę, że wszystkie części są nowe albo prawie nowe.

Konfiguracja:

Proc(nowy): AMD 64 3500

Płyta(nowa): MSI K8T Neo2-F

RAM: Nanya 512mb 400Mhz CL3

Karta graf: Ge Force 5200FX 128Mb

Zasilacz(nowy): Fortron 400w 60PFN

HDD: Samsung 80Gb.

Problem objawia się tak, że po uruchomieniu komputera komp chwilę chodzi a potem się resetuje i staje na pokazaniu loga “MSI Xtreme” i dalej nie leci.

Wydaje 2 długie dźwięki i 1 krótki czyli to oznacza pamięć RAM. Pamięć jest nowa miałem co do niej wątpliwości więc oddałem ją do serwisu i została pomyślnie sprawdzona. Komputer jest praktycznie nowy - wszystkie części zostały wymienione. Proca podkręciłem z 2.2Ghz na 2.5Ghz. Temperatury w normie[Procek 22*, Płyta 30*]. Nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną zgonów kompa.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Nazwij Temat Jak Człowiek, a nie użytkownik blogu :?

Przeczytaj punkt 2.6 regulaminu - pozostałe też.

przywróć ustawienia domyślne, ustaw timingi pamięci na stałe… (przetestuj je memtestem). jeśli uważasz że to problem pamięci to skombinuj inną.

Wkładałem 3 kości i to chyba raczej nie możliwe aby wszystkie były uszkodzone.

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 12:26

To już robiłem.

:?

sprawdź czy karta siedzi dobrze w slocie (karta graficzna) ewentualnie skombinuj inną. zresetuj ustawienia CMOS !!

Bateryjkę wyjmowałem. To nic nie dało.

Sprawdzałem. :?

odłącz wszystkie dyski i napędy odpal kompa.

Próbowałem tej opcji. :frowning:

a do biosu możesz wejść ??

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 12:46

MSI Xtreme zawsze się pokazuje przy starcie kompa jakby ktoś nie wiedział. Taka płyta.

a proca testowałeś ?? może proc sprawa kłopoty. skoro nie możesz wejść do BIOSu to jak przetaktowałeś proca ?? coś kręcisz…

Przetaktowałem jak jeszcze działał. Podniosłem FSB(?) na 232 czyli maksimum a że temperatura nie wzrosła to sie nie czym przejmować.

Proc jest nowy. Kupiłem go razem z płytą. Socket 939.

nie fsb tylko HT ferq.

a coś konkretnego robiłeś ?? przed awarią ??

obok baterii jest 3 pinowe złącze ze zworką która zwiera 1 i 2 pin przełącz ją na 2-3 - zewrzyj te piny.

Nic nie robiłem. Tyle, że prze taktowałem proca. Co prawda od razu po zamianie procka i płyty nie przeinstalowałem Windy.

Próbowałem tej opcji.

musisz skombinować procesor lub oddać go na gwarancji, możesz też zanieść kompa do serwisu w którym kupowałeś te części co umożliwi przetestowanie komponentów na miejscu skoro sam nie jesteś w stanie skombinować proca.

Zrobiłbym tak gdybym nie kupował na allegro. Dlatego proszę o pomoc. Odsyłka kosztuje 35 zł więc wierzę w wasz profesjonalizm i czekam na propozycje. Szczerze wątpię, że to proc bo jeżeli byłby on w jakimś stopniu uszkodzony to komp albo by sie nie uruchomił w ogóle albo płyta by się zjarała.