Komputer nie chce się włączyć

Witam, mam problem z komputerem, gdy go chce wlaczyc to jedyne co sie uruchamia to dysk twardy (po szumie da sie to rozpoznac) i wentylator w zasilaczu. Probowalem zdiagnozowac usterke i przekrecalem poszczegolne podzespoly do innego komputera i okazalo sie ze w nim dzialaja bez problemu a w moim nie.

Najlepiej jak komp jest na gwarancji to do serwisu. A płyta główna działa?? Może zasilacz. Nikt tu nie jest jasnowidzem :stuck_out_tongue:

A sprawdzałeś płytę główną i zasilacz? Masz możliwość sprawdzić z innym sprzętem?

zasilacz sprawdzalem, na innym komputerze chodzil ale plyty głownej nie sprawdzalem, ale jak sie go wlaczy i chwile “pochodzi” to procesor i karta graficzna sie grzeje.

To nie ma różnicy, czy procesor i karta się grzeją. Może Ci się procek spalił. Albo jakiś przewód. Powodów sobie można tyle wymyślic że bym się nie doliczył. Idź do serwisu. Skoro wszystko oprócz płyty sprawdzałeś. A jak masz możliwoś sprawdzenia płyty to dawaj. I sorry, ale mi c z kreską ni wchodzi przez stery do karty.

huuuubert , takie porady to schowaj do szafki gdzie trzymasz książki.

Tu nie potrzeba porad idź do serwisu.

kaiser997 , Napisz co sprawdzałeś.

Pamięci sprawne? Jeżeli masz innego kompa to bardzo dobrze.

Wszystko chodziło w drugim?

BTW,

na to jest rozwiązanie, wystarczy poszukać.

Sprawdzałem: pamieć ram, procesor, karte graficzna, zasilacz, dysk twardy i wszystko działało w tym drugim komputerze bez niczego a czesci z tego drugiego komputera tez nie dzialaly w moim.

Wygląda to więc na uszkodzenie płyty głównej, skoro cała reszta podzespołów działała w innym komputerze. W takim razie raczej pozostaje gwarancja/serwis/wymiana. Pod warunkiem, że na pewno płyta jest spalona.

Zmień płytę główną powinno być już dobrze :wink:

ok, czyli jesli by założyć że płyta główna sie spaliła to czy po właczeniu go po jakiejś chwili zaczynał grzać by się procesor? - bo tak sie własnie dzieje.