Komputer nie chce się włączyć

(Mariuszprzedwolski) #1

Jeżeli to zły dział, proszę przenieść.

Witam, chciałbym opisać swój problem, otóż gdzieś około 3 dni temu komputer nie chcę mi się włączyć. Patrzyłem w zasilaniu i nic ( dodam że zmieniałem zasilacz na 420 ). Zaczęło się od restartów komputera i ponownym włączaniu się, później komputer opadł z sił. Nie wiem co zrobić, czy jest możliwość naprawić ten problem?

Zasilacz:

"POWER"

Model:LC420H-12

Max 420

ATX SWITCHING POWER SUPPLY

Patrzyłem też w gniazdkach "Ramu" i nic.

Proszę o pomoc. :slight_smile:

(Adamsubzero) #2

Jeśli masz znajomego to podmień zasilacze, jeśli to o to chodziło masz nauczkę za kupowanie taniego syfu. Zobacz czy aby przypadkiem jak coś grzebałeś nie poruszyłeś kabelków od przycisków.

(Heyapi) #3

Najczęstrzą przyczyna takich objaw są wysychające kondensatory elektrolityczne. Nie za bardzo rozumięm kiedy podmieniłeś ten zasilacz. czy przed zamianą nie chciał się uruchomić a po zamianie resety?. Sprawdź kondensatorki w pobliżu procesora i tylnych gniazd czy nie są napuchnięte, Od razu rzucają się w :o .

(Mariuszprzedwolski) #4

Dobra, spróbuje podmienić zasilacze, ale to jutro :wink:. Tych przycisków nie sprawdzałem, jutro napiszę co się dzieje.

Kondensatory są OK nic nie widać, a zasilacz zmieniłem przed restartowaniem komputera