Komputer nie chce sie włączyć

Witam wszystkich,może to zły temat ale pisze tutaj pierwszy raz.

Mam problem z komputerem otóż komputer włącza sie lecz bez tego"piknięcia".Ekran tak samo sie nie włącza.

Wszystko mam dobrze podłączone.Czekam na odpowiedz i dziękuje wszystkim.

włączyć != resetować

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie. Zrobisz to korzystając z opcji edytuj w poście otwierającym temat

Stało się tak z dnia na dzień czy coś było robione z komputerem?

Próbowałeś uruchomić komputer w minimalnej konfiguracji?

Nic nie próbowałem.Komputer wyłączył się bo przypadkowo lekko upadł

 

Najlepiej rozbierz cały zestaw na części i podłącz ponownie do płyty głównej procesor z chłodzeniem, pamięć RAM i kartę graficzną jeśli nie masz zintegrowanej. Oczywiście zasilanie chłodzenia procesora, płyty + pomocnicze 4/8pin i ew. do grafiki także. Dyski, napędy i reszte odłącz. Możesz też zresetować BIOS zworką lub wyciągając baterie. Wtedy próbuj uruchomić sprzęt.

To skąd wiesz że przypadkowo coś się jednak nie odłączyło ?

Biore sie za robote :slight_smile:

Dobrze wszystko to zrobiłem tylko nie rozkrecałem karty graficznej.Zobaczyłem że z przodu komputera mam urwane dwa kable:biały i niebieski jeden jest od resetu a drugi niewiem. Komputer włącza się lecz nic sie nie dzieje po prostu sie włącza i nic sie nie dzieje.Moge wysłać ss jak potrzeba

SS’y nic nie dają.

 

Po drobnych upadkach zazwyczaj luzuje się ram " powiedzmy, że WYPADA " takie serwisowe pojęcie.

Wyjmij kostki ramu i włóż je ponownie,  sprawdź czy piszczy lub jakiś numer na wyświetlaczu z płyty głównej NP 8E no i to sprawdź w książeczce z płyty.