Komputer nie chce się włączyć

Po naciśnięciu przycisku power komputer reaguje zaczynaja działać wszystkie wiatraki lecz nie ma tak zwanego Pik

Obrazu też nie ma w ogóle (np. z numerem błędu procedury POST / BIOSU)?

Tez nie ma obrazu

Zacznij od konkretów, jaki to sprzęt, zmieniałeś w nim coś ostatnio, czyściłeś go czy może sam z siebie przestał działać?

Możliwe ze nie wykrywa ci dysku twardego. W tedy nie wystartuje ci system i nie będzie “pik”.

Gdyby komputer nie wykrył dysku stosowny komunikat pojawiłby się na ekranie, autor zaś wyraźnie napisał, że obrazu również nie ma.

Tak samo myslalem bo podczas pracy dysku świeci mi sie led a teraz sie nie swieci czyli dysk nie pracuje

Tak czyscilem go

Więc sprawdź po kolei czy wszystko jest poprawnie podłączone.

Napewno jest wszystko podłączone lecz zauwazylem ze boxowy cooler od intela bardzo slabo się kręci

Poprawnie go zamontowałeś i podpiąłeś? Procesor zdejmowałeś przy czyszczeniu? Jeżeli tak, sprawdź czy nie uszkodziłeś pinów w sockecie?

Piny w socketcie wygladaja na nie uszkodzone

Z tej perspektywy wyglądają w porządku, choć może to być tylko złudzenie. Spróbuj więc odłączyć dysk twardy, napęd i dedykowaną kartę graficzną - o ile posiadasz zintegrowaną, jeżeli nie zostaw ją i sprawdź czy komputer uruchomi się poprawnie.

Nadal nic

Teraz komputer sam sie wylacza po 5 sekundach lecz nadal nie ma pik

Kondensatory na płycie głównej były sprawdzane w jakim są stanie?
Jaki posiadasz zasilacz podaj markę i moc.
Pomijam,że pasta na procesor była dana?

1 polubienie

na zdjeciu widac troche wypukly kondensator elektrolityczny

Zasilacz traver moc 350 wat pasta nalozona

Nadal nie wiem co mam zrobic próbowałem tez wymienic ram nic nie pomogło

Kondensatory na płycie głównej sprawdziłeś?
Zasilacz to tracer? Jeśli tak to jest i tak z czarnej listy zasilaczy czyli zalecana wymiana na inny.
Ewentualnie na tą chwilę można podmienić zasilacz na inny.
Ewentualnie spróbuj uruchomić komputer na jednej pamięci RAM na płycie głównej.