Komputer nie chce się włączyć

Czy przepiąłeś ten nieszczęsny zasilacz i jaki był efekt? Jeżeli podmiana zasilacza przerosła Ciebie, to dzwoń na serwis świąteczny, bo sam nie zdziałasz nic. :wink:

Haha ja wolę się tego nie ruszać. Kolega ma wpaść i zobaczyć co się dzieje.

Kiedy już wpadnie i ogarnie co się dzieje to napisze tutaj co dokładnie stało się z komputerem. Jak na razie Dziękuje za każdą pomoc.

Wiesz, przepięcie kabli nie jest filozofią, a bez tego… zgadywanki ciąg dalszy. :wink:

Zmodernizować komputer, wstawiać do niego części za parę tyś i zasilić to dziesięcioletnim, niesprawdzonym PSU, to głupota. To jak zrobić kapitalny remont silnika w aucie i wstawić do niego zużyty akumulator. Janusze oszczędzania, poskąpili na zasilaczu to teraz mają problemy. Ręce opadają.

A u autora on działa w drugim komputerze, czyli nadal niesprawdzony?
Głupota było wrzucenie Modeoma, Chieftec, nawet jak spali się, to nie pociągnie reszty, z Modecomem takiej gwarancji nie ma.

Nie wiem to kolega składał ten komputer wstawił całkowicie nowy zasilacz. Najwidoczniej chłopak mało się zna i popełnił duży błąd. Wkładając do komputera taki zasilacz.Wiadomo że na takich rzeczach się nie oszczędza. Ale cóż zainwestuje i może kupie nowy dobry zasilacz, Jaki polecacie?

To że nie działa nie powinien być Twój problem. Złożyć reklamację do sprzedawcy (czyli kolegi).

Wybór masz duży, ale tak z ~450W i certyfikat 80+, a jak masz więcej gotówki, to Bronze czy nawet wyżej. 450W powinieneś za 150 dostać, z najtańszych przyzwoitych to Silentiumy, choć one generalnie Chieftecom ustępują, ale to już nie chińskie podróbki. :wink:

1 polubienie

Piszesz w innym wątku że nie kupiłbyś elektroniki starszej niż 3 lata, twierdzisz że nie zainwestowałbyś ani grosza w laptopa starszego niż 5 lat a tu chcesz mi wmówić że tak stary i lipny zasilacz do będzie dobry i sprawdzony. Zlituj się chłopie. Lepsze zasilacze widywałem na śmietniku, PSU jest nie mniej ważny niż inne podzespoły jak nie ważniejszy. Jego stan wpływa na wszystkie podłączone do niego urządzenia. Wystarczy że kondensatory będą miały upływ i zdolności do prawidłowego przetwarzania energii takiego PSU maleje. Zasilacz zaczyna się grzać, nie jest wstanie odfiltrować zakłóceń z sieci(przepięć), potrafi się wyłączyć w niespodziewanym momencie albo uszkodzić podłączone do siebie podzespoły, bo zabezpieczenia nie zdziałają w odpowiedniej chwili. Stare to są dobre skrzypce i wino a nie zasilacze.

Będzie, bo działa w drugim komputerze, czyli jest na tyle sprawny, że można na nim przetestować, czy ten komputer wstanie. Do normalnego uzytkowania nowego komputera doradzam nowy kupić, jeżeli Modeom padł.

Myslisz, ze w serwisie “do testów” mają nówki do roku i z goldowym certyfikatem? Oj zdziwiłbys się, pewnie gorszy złom od tego Chiefteca bys znalazł.

Do testów mamy kilka zasilaczy, nie polegamy tylko na jednym i z tylko jednym nie wiele byśmy zdziałali. Zasilacze nie są nowe ale markowe i sprawdzone, żaden nie jest starszy niż 5 lat. Każdy ma minimum certyfikat 80 Plus albo lepszy. Moc w zależności od potrzeb i wymagań zestawu, który jest testowany. Za innych januszy biznesu nie biorę odpowiedzialności. Kolega autor wątku miał pecha. Zanim złożył Swój zestaw mógł zapytać na forum i na pewno dowidziałby się że z tym zasilaczem to nie da rady. Uniknąłby problemów, bo kto wie co teraz padło.

To ty nie wiesz jaki masz procesor?
Jak kupowałeś płytę to chyba zajrzałeś jakiego wsparcia CPU ona udziela (zakładka Wsparcie)

A piszesz ze intel core i5, tylko ze to seria 22 różnych modeli.
Zasilacz też ci sie pomylił. Moze tak od poczatku.

Szczerze nie wiem mi się wydaje jak sprawdzalem w PC że Intel Core i5 ale wy mówicie że do tej płyty ten procesor by nie wszedł to ja już głupieje haha. ( Ja nic nie kupowalem tylko kolega kupił części, złożył i go od niego odebrałem) Co do zasilacza pomylił mi się bo spojrzałem nie na to pudełko co trzeba

Nie my mówimy a jej producent.

Skoro masz płytę pod AMD to nie ma opcji aby Intel pasował w socket.

Sprawdze dokładnie jaki procek i wam napisze.