Komputer nie chcę sie wyłączyć oraz


(kubasx4) #1

Tak jak w temacie , od paru ładnych dni mam taki problem że komputer nie chce mi się wyłączyć , na ekranie tylko jest "trwa zamykanie" i może tak cała noc dopóki go z przycisku nie wyłączę. Kolejnym problem jest taki że aplikacje nie chcą się odinstalować czy poprawnie działać( wieszają się ) . Logi już dawałem do działu bezpieczeństwo , ale tam nic nie stwierdzili . Ktoś ma jakiś pomysł ?


(Odyniec_Stary) #2

W trybie awaryjnym problem również występuje?

 

Instalowałeś/zmieniałeś cokolwiek w systemie przed wystąpieniem problemu?

 

Pokaż zrzut ekran z programu HD Tune Pro 5.60, zakładka Health. 


(system) #3

Spróbuj wyłączyć pobieranie aktualizacji, czyli Windows Update > “Zmień ustawienia” > “Nigdy nie sprawdzaj czy są aktualizacje”. Ostatnio tego typu problemy w Windows’ie 7 sprawia właśnie Windows Update. Zrestartuj komputer (nawet “twardo”!), potem “Uruchom normalnie” i sprawdź co to da.


(kubasx4) #4

wstawiam fotkę … http://zapodaj.net/43400705f6f4d.jpg.html

 

wyłączenie za bardzo nic nie dało


(Odyniec_Stary) #5

Widać uszkodzone sektory na powierzchni dysku. To prawdopodobnie zakłóca działanie niektórych plików systemowych powoduje wspomniane problemy. 


(kubasx4) #6

da się to jakoś wyratować czy już nie bardzo ?


(system) #7

Komputer > PPM na dysku C (potem na pozostałych partycjach) > Właściwości > zakładka Narzędzia > Sprawdzanie błędów > Sprawdź… > zaznacz obie kratki i Rozpocznij. Dla partycji systemowej będzie potrzebny restart.


(kubasx4) #8

no jest już lepiej , ale dalej jest z problem z wyłączaniem !


(Kruszynka123) #9

Jeśli masz kartę Nvidii i instalowałeś ostatnio nowe stery to one mogą powodować problem z zamykaniem(sam to przeżyłem). To co ostatnio wyprawia Nvidia woła o pomstę do nieba,sam jadę na starym(347.88)sterowniku sprzed ery “Game ready driver”.

Zajrzyj tu a sam się przekonasz jak nowe stery grafiki potrafią niszczyć OS-y 

https://forums.geforce.com/default/board/33/geforce-drivers/

I tu masz o problemach z zamykaniem

https://forums.geforce.com/search/more/sitecommentsearch/win+7+not+shut+down/1/


(kamil004) #10

jeśli dysk ma realokowane sektory to scandisk nic nie da, dysk i tak się będzie sypał dalej i jest do wymiany w trybie natychmiastowym jeśli nie chce się utracić plików.

Tego się nie przeskoczy.