Komputer nie chce sie wyłączyc!

Witam

Mam problem z wyłączeniem kompa… Problem polega na tym że gdy próbuje wyłączyć kompa przez Strat- wyłącz komputer-wyłącz to komputer niby normalnie zaczyna się wyłączać jednak tego nie robi… wyłącza się monitor i komputer się restartuje, uruchamia ponownie… Czy miał ktoś podobny problem i wie jak temu zaradzić ??

Proszę o pomoc :frowning:

Może jakieś wirusy? Jaki masz program antywirusowy? Od kiedy tak Ci się dzieje? Może jakieś zmiany w systemie (np.aktualizacje)?

Czyli komputer się wyłącza a potem nagle znowu się dopala? Może coś z zasilaniem-zobacz czy wtyczka od zasilania jest dobrze wpięta.

Próbowałeś cofnąć system? :slight_smile:

Może Masz bluescreeny, tylko za szybko znikają i o tym nie wiesz?

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Miałem podobny problem jak miałem 2 karty dźwiękowe (zintegrowana i jakaś 5.1 za 50zł). Niestety musiałem pozbyć się tej dodatkowej karty i wszystko wróciło do normy (na płycie i tak mam lepszą)

Właśnie mam dwie karty dźwiękowe całkiem nie dawno kupiona i zamontowana… wyciągnę ją i zobaczę czy pomogło…

Dodane 16.01.2009 (Pt) 19:57

Dzieje się to od niedawna… komputer jest świeżo po formacie… XP pro SP3 komputer zaczyna się normalnie wyłączać zamykanie systemu Windows itp zamknie się… monitor gaśnie i uruchamia ponownie nawet się nie zatrzyma ani nic… Z tego co wiem a przynajmniej tak mam na drugim kompie… jak naciśniemy power zaraz na początku to jeżeli jeszcze raz go naciśniemy to komputer się wyłączy jednak ten się nie wyłącza on się resetuje… aha i wyciągnięcie karty dźwiękowej nic nie pomogło

A może to wina SP3?

nie raczej nie bo na sp2 też tak chodzi… i na 98 także

Czyli to raczej wina komputera, płyty głównej albo czegoś innego.

Na to by wychodziło.